SON DAKİKA

Haber > Magazin > Fırtına ve sağanak yağış geliyor

Fırtına ve sağanak yağış geliyor

02 Temmuz 2017 Pazar - 17:50

Sıcak günler geride kalıyor. Edirne, Kırklareli ve İstanbul başta olmak üzere önümüzdeki günlerde yağmurlu ve serin günler kapıda.

Meteorolojiden herkesin beklediği müjdeli haber sonunda geldi.En sıcak 2 günü geride bırakan İstanbul serinliyor. Önce Edirne, ardından Kırklareli ve İstanbul başta olmak üzere yağmur geliyor. Karadeniz'deki karayel fırtınası sıcaklığı büyük ölçüde düşürecek.

Cuma ve Cumartesi en sıcak 2 günü geçiren İstanbul'da bugün sıcaklık birkaç derece de olsa daha düşük ölçüldü. Bazı semtlerde 35'i bulan ancak kent genelinde 30 ve cıvarında seyreden sıcaklıklarda İstanbullular sahillerde ve gölge yerlerde kalarak sıcağın etkisinden kurtulmaya çalıştı.

39.2 İLE EN SICAK : BAKIRKÖY

Meteorolojik ölçüm istasyonlarından derlenen bilgilere göre Cuma günü 39.2 dereceyle Bakırköy İstanbul'un en sıcak semti oldu. Bu sıcaklık 2007 haziran'ında ölçülüp arşivlere giren 40.2 derecelik rekordan sadece 1 derece geride kaldı.

HEM KUZEY RÜZGARI HEM YAĞMUR

Son haftayı, her gün tırmanan sıcaklıklarla geçirip sonunda sıcaklık rekorunun kapısına dayanan İstanbul kuzey rüzgarlarıyla serinleyecek. Meteorolojik tahmin istasyonlarından DHA'nın derlediği bilgilere göre Pazartesi akşam saatlerinden itibaren önce Edirne sonra da Kırklareli'nde oldukça etkili yağmur bekleniyor.

Trakya'daki kadar "çok etkili" olmasa da Salı sabahından itibaren İstanbul'da da yağmur bekleniyor. Ama İstanbul'u ve çevresini asıl serinletecek etki kuzey rüzgarlarıyla gelecek.

KARADENİZ'DE FIRTINA

Karadeniz'de fırtına düzeyinde esmesi beklenen karayel rüzgarının salı günü boyunca etkili olması bekleniyor. Rüzgar ve yağmur sıcaklıklarda önemli düşüşlere yol açacak. Sıcaklığın 20 derece ve cıvarına kadar düşmesi bekleniyor. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap