SON DAKİKA

Haber > Magazin > Antalya bombacıları yakalandı

Antalya bombacıları yakalandı

30 Ocak 2016 Cumartesi - 15:12

24 ve 26 Ocak'ta Antalya'da patlayan iki bombanın da failleri yakalandı. Çöp bidonlarına konulan bombaların faili, Harun Ö. Ve ona yardım yataklık yap

Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'nde 24 Ocak günü Kazım Özalp Caddesi'nde, 26 Ocak günü de Muratpaşa Camii'nin bahçesindeki çöp bidonlarında meydana gelen patlamaların faili Harun Ö. ile kendisine yardım ve yataklık eden amcasının oğlu Emrah Ö., Antalya Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından adliye sevk edildi. Patlamaları gerçekleştiren Harun Ö.'nün terör örgütü PKK'nın dağ kadrosundan olduğu ve kısa bir süre önce Antalya'nın Serik İlçesi'ne yerleştiği belirlendi.

Önce keşif yapmış

Harun Ö.'nün olay öncesinde Serik'ten otobüsle bir kaç kez Kepez İlçesi'ne gelerek buradan yürüyerek kentin en işlek caddesi olan Kazım Özalp Caddesi'nde keşif yaptığı saptandı. Patlamaların meydana geldiği noktalara yakın bir alışveriş merkezine de girerek dolaştığı tespit edilen Harun Ö.'nün dikkat çekmemek için Serik İlçesi'ne yerleştiği kaydedildi.Alışveriş merkezindeki bir telefon bayiindeki güvenlik kamerası kayıtlarından kimliği tespit edilerek 28 Ocak'ta Serik İlçesi'nde kaldığı adreste yakalanan Harun Ö., polisteki ifadesinde insanlar zarar görmesin diye kullandığı 'A4' tipi zaman ayarlı patlayıcının etkisini düşük tuttuğunu söyledi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap