SON DAKİKA

Haber > Tebrikler Trabzonsporum

Tebrikler Trabzonsporum

11 Şubat 2019 Pazartesi - 09:34

Trabzonspor Galatasaray karşısında mükemmel bir futbol ortaya koymuştur, bütün sporcular tek tek tebrik edilmeyi hak etmişlerdir.

Ünal hoca, elindeki en iyi kadroyu sahaya sürmüştür ve taktik ve sistem olarak da Galatasaray karşısında ciddi önlemler almıştır. Sadece merkezde kendi alanına çekildiği zaman orta saha oyuncularımız rakip orta saha oyuncularına çok baskı ve pres yapmamıştır. Çok pas yapmalarına müsaade etmiştir. Bu da Galatasaray’ın merkezden pozisyonlar bulmasını ve goller bulmasını sağlamıştır. Bunun haricinde tamamıyla hakemi konuşmamız lazım.

Özellikle 2010-2011 sezonunda Trabzonspor’un şampiyonluğunu çalan Bülent Yıldırım bugün yine VAR hakemi olarak Trabzonspor’un Galatasaray karşısında haksız mağlubiyetinin baş mimarı olmuştur. Eğer haksız penaltı verilmeseydi, ilk yarı Diagne oyundan atılmış olsaydı, eğer bizim penaltımız verilseydi müsabakayı Trabzonspor kazanırdı.

Maalesef hakem müsabakayı katletti. Kokartı elinden alınmalı, hemen bir alt lige düşürülmeli. Trabzon spor kimliğini, kültürünü, felsefesini ve ruhunu taşıyan bir kadro oluştu. Altyapıdan gelen 6 mükemmel oyuncu ama ileri uçta diğer 5 yabancı da sanki Trabzonspor’un altyapısından çıkmış gibi çok karakterli oyuncularla mücadele etti Trabzonspor.

Benim oynadığım dönemlerde yıllardır hakemler nedeniyle şampiyonluklarımız çalınmıştı. VAR sistemi geldi, çok umutlanmıştık. Maalesef görüyoruz ki Türk futbolundaki kaşar hakemler, Bülent Yıldırım gibi, Fırsat Aydınus gibi isimler bırakmadıkları sürece Trabzonspor daha çok sıkıntı yaşar.

Ey Türkiye Futbol Federasyonu, ülke futboluna bu kadar çok katkı sağlayan bu büyük kulüpten ne istiyorsun? 17 yaşındaki oyuncunun hakkını yerken vicdanınız sızlamıyor mu?

YAZIKLAR OLSUN!

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap