SON DAKİKA

Haber > Trabzon > Trabzon'da testi pozitif çıkan kuaförden rahatlatan haber!

Trabzon'da testi pozitif çıkan kuaförden rahatlatan haber!

31 Mayıs 2020 Pazar - 16:10

Trabzon’da dün bir kadın kuaförünün testinin pozitif çıkması sonrasında bugün aile bireylerinden rahatlatan açıklama geldi. Aile bireyleri müşteriler dahil 18 kişinin yapılan koronavirüs testinin negatif çıktığını ifade etti.

Trabzon’da Perşembe günü tesadüf eseri test yaptıran bir kadın kuaförünün, Koronovirüs Testi ne yazık ki pozitif çıktı. 


Kuaför S.’den R. hanımın testinin pozitif çıkması sonrasında, Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü tarafından aile bireyleri ve müşteriler dahil temas etmiş olabileceği değerlendirilen 18 kişiye ayrı ayrı test yapıldığı kaydedildi. 
18 kişinin de test sonucunun negatif çıkması sevindirdi. 


Konuyla ilgili kuaförün aile bireylerinden de rahatlatan açıklama geldi. 


Kuaförün Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ayakta tedavi altında tutulduğuna dikkat çeken aile bireyleri, ortada bir problemin olmadığına dikkat çekti. 


Testin belirti üzerine yapılmadığını hemşire bir arkadaşının tavsiyesi sonrasında yapıldığına dikkat çeken aile bireyleri, “ İlk test perşembe günü yapıldı. Bir şikayeti üzerine test yapılmadı. Hemşire arkadaşı vardı, “Kuaförlere yapılıyor size de yapalım” tevsiyle test yaptırdı. Kendi elemanıyla gitti teste. Elemanda negatif çıktı, kendisinin pozitif çıktı. Hastaneye götürüldü. Daha sonra onunla etkileşimde bulunan aile bireyleri de dahil toplamda 18 kişiye ayrı test yapıldı. Hepsinin sonucu negatif çıktı.  
İlk teşhiste, tomografisi de temiz çıktı. İkinci bir testin yapılmasını bekliyoruz. Muhtemelen o testte  negatif çıkacak. Yakın zaman sağlığına kavuşmasını umut ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap