SON DAKİKA

Haber > Trabzon > Şehir hastanesi kaymaklı kadayıfa döndü

Şehir hastanesi kaymaklı kadayıfa döndü

Karadeniz Özel

28 Haziran 2022 Salı - 18:24

Ortahisar Belediyesi Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu’dan flaş çıkış: "Şehir hastanesi kaymaklı kadayıfa döndü"

// Karadeniz ÖZEL // Erol TAŞKIN // Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Akyazı dolgu alanına yapılan ve Sağlık Bakanlığı tarafından ihale edilen Şehir Hastanesi’ne ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu. Zorlu, şehir hastanesini yapan müteahhit firma yaptığı imalatın hakediş karşılığını yapmadan işi tasfiye yoluna gittiğini öne sürerek, “Ve bakanlıkta buna göz yumdu. Nasıl olsa 2’inci ihaleyi alacağına garanti gözüyle baktığından yeniden ihaleyi alınca yapmadığı hakedişi yeni birim fiyatlarla alacağından kaymaklı kadayıf, kazan kazan olacak” dedi.

BAKANLIĞA 4 SORU

Bu konun açıklığa kavuşturulması gerektiğini ifade eden Zorlu Sağlık Bakanlığı’na 4 soru sordu:  1’inci sorum: Şuan ki gerçek seviye kaçtır? İki, tasfiye yaparken gerçek oranda hakedişler  yapılmış mıdır?

Üç, seviyeyi düşük göstermek için (tasfiye için %15 in altında olmalı) hakediş yapmadığından taşeron ödemelerini yapmadığı doğru mudur? Dört, aşağıda fotoğrafını paylaştığım mevcut durumun kazı ve imalat dahil %15’in altında olduğunu söyleyecek bir teknik eleman yada görevli var mıdır? Varsa oranları bize açıklamak zorundadır” diye konuştu.

Zorlu: “Şehir hastanesinin tasfiye edilebilmesi için kararname gereği imalatın %15 oranından az tamamlanmış olması gerekiyor. Şehir hastanesinin fiziki durumu çok üzerinde olduğunu gösteriyor.”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap