SON DAKİKA

Haber > KTÜ Tıp Fakültesi borç batağında! Sağlık Bakanlığı'na mı devredilecek?

KTÜ Tıp Fakültesi borç batağında! Sağlık Bakanlığı'na mı devredilecek?

Karadeniz Özel

24 Nisan 2019 Çarşamba - 09:52

Ekonomik sıkıntılardan dolayı tıbbi malzemenin tükendiği KTÜ Tıp Fakültesi’nin Sağlık Bakanlığı’na devrolacağı iddia ediliyor

Karadeniz Gazetesi / Özel / Fatih SAYGIN // Ekonomik sorunlarla boğuşan KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde sağlık hizmetleri durma noktasına geldi. Borçlu olan hastanenin tıbbi malzeme ihtiyacı için firmaların ihalelere girmediği iddia edilirken hastaların tedavi için kendi imkanlarıyla tıbbi malzeme temin ettiği belirtiliyor. Eczacılar ve medikalcilerin bu noktada hastane koridorlarında cirit attığı ifade ediliyor.

HASTLAR ÇARESİZ

Fakültenin kan bankasındaki trombosit ve kan verme setlerinin azaldığı ve hastaların Kızılay’a yönlendirildiği hastalar tarafından dile getiriliyor. Kızılay’da 3 saati aşan işlemler acil hastaların sağlık durumunu da sıkıntıya sokuyor. Tıbbi malzeme temin noktasında da maddi imkanı olmayan hastalar çaresiz durumda bekliyor. Hasta yakınları da hastane yönetimine ulaşamadıklarını dile getiriyorlar.

BORÇ BATAĞINDA

Tedavi süreci sıkıntıya giren hastalar başka illere nakil olmaya çalıştığı kaydedilirken hastanenin geleceği de soru işaretleri oluşturuyor. Borç batağında olduğu iddia edilen hastanenin Sağlık Bakanlığı’na devrinin yüksek sesle dillendirildiği iddia ediliyor. Personel ve doktor kadrosuyla bölgenin sağlık üssü olan KTÜ Tıp Fakültesi ekonomik olarak da Trabzon’un önemli kurumları arasında yer alıyor. 

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Devrim Özislam
4 ay önce
Hocalar geceleri ilimle uğraşacağına kafa çekip sızmaktan tıp fakültesini çift görmüşlerdir.
YIlmaz
4 ay önce
Yıl 2013 bu hastanenin battığını hemen hemen tüm bakanlıklara yazıyla yollatım ama ülkemizde ahbap cavuş ilişkisi olduğu için beni arayarak veya yazıyla cevap vererek sıkıntının olmadığını anlatmaya calıştılar daa o yıllarda Bile tek kullanımlık malzemeleri birkac hastaya daha kullanarak ssg dolantırıldı ssg ya bile yazmama rağmen hemen ktü ye haber vererek teftişe geliyor söylediler bunun altında

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap