SON DAKİKA

Haber > Trabzon > Flaş koronavirüs kararı! Trabzon Valiliği açıkladı

Flaş koronavirüs kararı! Trabzon Valiliği açıkladı

08 Nisan 2020 Çarşamba - 16:13

Trazon İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu bugün yeni kararlar aldı. Alınan kararlar Trabzon Valiliği tarafından kamuoyuna açıklandı.

Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada ''
İlimizde faaliyet yürüten fırın çalışanlarının, maske ve eldiven kullanım zorunlu olmasına, vatandaşlarımıza ekmek satışı sırsıda; gerekli hijyenin sağlanması için tek kullanımlık poşet eldiven kulanılmasına, verilen her ekmek ve paraya temas sonrasında, kullanılan eldivenin mutlaka değiştirilmesine ve ellerin sık sık dezenfekte edilmesine, 

İlimizde kamu ve özel toplu olarak hizmet yürüten iş yerlerinde ki (Hastane, Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, Eczane, Postane, Banka v. b.) çalışanlar ile bu kurumlardan hizmet alacak vatandaşlarımızın, gerek kurum içerisinde ve gerek kurum dışarısında bir arada beklerken, maske takımlaranın zorulu olmasına, gerekli sosyal mesafenin sağlanmasına, bu iş yerlerinden hizmet almaya gelen kişilerin maske ihtiyaçlarının hizmet sunan kurumar tarafından karşılanmasına karar verilmiştir. 

Alınan kararlar uymayan iş yeri sahipleri ve kişiler hakkında; Umumi Hıfzısıhha Kanunun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere, aykırılığın durumuna göre kanun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacaktı, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacaktır. '' ifadelerine yer verildi.

 
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

mustafa
1 ay önce
ayni arabada 4 kisi ise gidiyoruz elektrik okumaya koylere

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap