SON DAKİKA

Haber > Farabi Hastanesi, ayağı kırılan hastaya alçı alın getirin dedi

Farabi Hastanesi, ayağı kırılan hastaya alçı alın getirin dedi

Karadeniz Özel

19 Mayıs 2019 Pazar - 15:29

Ekonomik olarak çıkmaza girdiği iddia edilen KTÜ Farabi Hastanesi’nde önceki gece yaşananlar, krizin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi. Bacağı kırık hastaya, alçı yapmadılar… Doktor malzemeleri yazdığı listeyi hasta yakınlarına verdi

Karadeniz Gazete / Özel / Furkan YİĞİT // Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nde yaşanan skandalların bitmiyor.

Maddi anlamda büyük bir dar boğaza giren hastanede dün  yaşananlar ‘yok artık…’ dedirtti. Halısaha maçında bileği kırılan Ümit Hellaç isimli genç, çağrılan ambulansla KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan tetkiklerde Hellaç’ın bileğinin kırıldığı belirlenirken, genç adama bakan doktor Hellaç’ın arkadaşlarına liste verdirerek, “Alçı yok, bu listedekileri tedarik edin, alçıya alalım” dediği öğrenildi. Listenin Medikallerdeki fiyatının 700 TL olduğu ortaya çıkarken, hastanın yakınlarının itirazı üzerine Hellaç, Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne sevk edildi. Hastanın arkadaşları yaşadıklarını anlatarak, “Elimizde tutuşturulan listeyi görünce önce afalladık, ne yapacağımızı bilemedik. Daha sonra doktorun ciddi olduğunu anlayınca medikalleri aradık… Bize verilen listede yazan malzemelerin toplam fiyatının 700 TL olduğunu öğrenince bir şok daha yaşadık” ifadelerini kullanarak duruma tepki gösterdiler. 

 

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap