SON DAKİKA

Haber > Yıkım kararı alınan kaçak yapıyı kendisi yıktı

Yıkım kararı alınan kaçak yapıyı kendisi yıktı

18 Haziran 2019 Salı - 13:33

Rize'de kaçak yapılara yıkım kararı çıkan yerlerden birinde yapı sahibi, yıkım ekiplerini beklemedi.

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Fırtına Vadisi'nde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca yıkım kararı alınan kaçak yapıların yıkım işlemi sürüyor.

Şenyuva köyünde restoran olarak kullanılan, Mansur Engin'in sahibi olduğu ahşap yapı için de yıkım kararı alındı. Engin, yıkım ekiplerini beklemeden, akrabaları ve komşularının yardımıyla kaçak yapıyı yıktı.

Ahşap yapıyı 2017 yılının başında inşa ettiğini, 'İmar Barışı' düzenlemesi için başvuru yaparak ödemesini gerçekleştirdiğini söyleyen Engin, yapının kaçak olmadığını savundu. Mansur Engin, ayrıca 'İmar Barışı' başvurusunun iptal edildiğini söyledi.

"YIKIM İŞİNE YARDIM EDİYORUZ"

Yıkıma yardım eden Mansur Engin'in ablası Firdevs Ergüner (71) ise babasının tapulu arazisine işletme kurduklarını belirterek, "Kardeşim burayı yapmak için masraf etti, borca girdi. Şimdi sökülmesi içinde bir daha para harcamasın, diye komşuları ve eş dost birlik olduk, yıkım işine yardım ediyoruz." dedi.

Mansur Engin'in akrabası Sabiha Karayalçın da "Doğaya uyumlu olabilmesi için tüm imkanlarımızı kullandık. Çivili tahta yerine geçme tahta yaparak, daha orijinal bir yapıyı kurduk. 2017 yılında inşaat çalışmalarımızı tamamlayarak bir süredir burada hizmetimize devam ediyorduk. 31 Aralık 2017 öncesi yapılan bir yapı olduğu için 'İmar Barışı'na başvurduk. Gerekli ödemeyi de yaptık. Şimdi başvurumuz iptal edildi, paramızı bile iade etmediler." diye konuştu.Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap