SON DAKİKA

Haber > Rize > Rize'de bir köy daha karantinaya alındı

Rize'de bir köy daha karantinaya alındı

01 Mart 2021 Pazartesi - 13:01

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tüm tedbirlere rağmen vaka sayılarında ciddi artış gösteren Rize’de Ardeşen ilçesinde bir köy daha karantina altına alındı.

Buna göre, Ardeşen ilçesine bağlı Yavuz Köyü Orta Mevkii’nde bugün saat 16:00’da itibaren karantina uygulaması başlatılacak.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

“Ardeşen İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun 01.03.2021 tarihli ve 3 sayılı Kararı ile Covid-19 vakalarının yapılan tüm çalışmalara rağmen artış göstermesi üzerine salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Yavuz Köyü Orta Mevkii’nde karantina uygulanmasına, 01.03.2021 tarihi saat 16.00’dan itibaren karantina uygulamasının başlatılmasına karar verilmiştir.”

Geçtiğimiz günlerde Ardeşen ilçesine bağlı Yeniyol Köyü’nde tamamen, Köprüköy ve Şenyurt Köylerinde kısmi karantina uygulamasına geçilmişti.
 
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap