SON DAKİKA

Haber > Rize > Kemal Kılıçdaroğlu: Rizelilerin oylarıyla iktidar olacağız

Kemal Kılıçdaroğlu: Rizelilerin oylarıyla iktidar olacağız

23 Eylül 2021 Perşembe - 18:08

Rize'de kadın çay üreticileri ile bir araya gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu, "İnşallah iktidar olacağız, Rizelilerin oylarıyla iktidar olacağız. Kaçak çayları, Rize meydanında yakacağım. Hiç kimsenin, Rizelilerin alın terini çalmasına asla izin vermeyeceğim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Rize’de STK temsilcileri, meslek odaları ve kanaat önderlerinin yer alacağı toplantı için sabah saatlerinde geldiği Trabzon Havalimanı’nda partiler tarafından ve horon gösterisiyle karşılandı.

Gösteriyi izleyen Kılıçdaroğlu, kara yoluyla gittiği Rize’de kahvaltıda bir araya geldiği kadın çay üreticileriyle görüştü.

Görüşme sonrası açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Rize deyince akla doğal olarak çay geliyor. Dünyanın neresine giderseniz, bir Rizeli ile karşılaşınca ortak sorununuz çay olur. Burada da çay sorunu var, üreticilerinin sorunları var. Az önce içeride kadın kardeşlerimiz ile konuştum; malum çay toplama konusunda, çay fidanlarının bakımı konusunda en büyük emeği harcayan kişiler, Rizeli kadınlar.

Onların dertleri var, fiyatlardan memnun değiller, bu fiyatların yükseltilmesini istiyorlar. ‘Bizi özel sektöre mahkum etmeyin. Topladığımız ürünün hakkını almak istiyoruz, alın terini almak istiyoruz, emeklerimizin boşa gitmesini istemiyoruz. Biz mahkum etmeyin. Dolayısıyla devlet ürünü alsın, istiyorsa özel sektöre satsın’ diyorlar.

Dolayısıyla var olan yapıdan müthiş bir rahatsızlık var. Bu rahatsızlığın giderilmesi konusunda ve bir kanun teklifi hazırladık. Kanun teklifinin parlamentoya verdik. Buradan bütün partilere açık ve net çağrı yapıyorum; Rizeli çay üreticinin sorununu çözmek istiyorsanız o kanun teklifini Meclis’ten geçirelim, beraber geçirelim hatta istiyorsanız bu kanun teklifini CHP değil onlar versinler, destekleyelim. Bunun tamamı yapılabilir ve bu sorun aşılabilir, çözülebilir” dedi.

‘ALIN TERİNE DEĞER VEREN PARTİYİZ’

Sorular sordular, neler yapılacağı konusunda. Söyledik; taban fiyatı belirlesin, taban fiyatının altında bir alım yapılmasın. Özel sektör tarafından da yapılmasın çünkü taban fiyat adı üstünde, tavan değil taban fiyat. Taban fiyat, makul bir karı içeren bir fiyattır. Bu fiyatın altında eğer özel sektöre satmaya mahkum ediliyorsa çay üreticisi, alın teri çalınıyor demektir. Bunun önüne geçmek lazım.

Bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi olarak çaba harcıyoruz. Rizelilerin ve üreticilerin haklarını savunuyoruz. Bakın adım gibi biliyorum, Rize’de üreticilerin büyük bir kısmı, öteden beri iktidar partisine destek veriyor ama bakın bugün gelinen noktada onların alın teri, birilerine peşkeş çekiliyor. Alın terine, emeğe değer veren bir partiyiz.

RİZELİLERİN OYLARIYLA İKTİDAR OLACAĞIZ

Herkesin kazanmasını, herkesin üretmesini, herkesin alın teri dönmesini ve onun karşında da alın terinin karşılığını almasını isteyen bir partiyiz. Buradaki soruna el koyduk. Az önce içeride Rizeli kadınlara söz verdim; kaçak çay Türkiye’de ciddi bir sorundur. İnşallah iktidar olacağız, Rizelilerin oylarıyla iktidar olacağız.

Kaçak çayları, Rize meydanında yakacağım, bunu söyledim. Hiç kimsenin, Rizelilerin alın terini çalmasına asla izin vermeyeceğim. Eğer ben haktan, hukuktan, adaletten söz ettiysem 450 kilometre yol yürüdüysem o kaçak çayları yakalayıp, Rize meydanında yakmak da benim boynumun borcu olacak.”

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
2

Yorumlar


550

Yusuf
24 gün önce
Sayın kılıçtaroğlu kusura bakma sana kendi memleketin bile oy vermezken Rizeli niye versin Rizeli hdp gibi vatan hainleriyle iş birliğine gidenlere oy vermez gelen misafirine iyi davranır ağırlar uğurlar ama vatan hainleriyle iş birliği yapanlara oy vermez
Ahmet uzun
24 gün önce
Bu kafayla iyi ediyor size reis.çay yerine taş atacak kafanıza yakında mustehaksiniz buna
Anti
24 gün önce
Güldüm Allah ta seni güldürsün pkk ile kardeş ol devam et adam 20 yıldır iktidarda yarı oy alamıyorsun hala konuşuyorsun pkk partisi olmasa avucunu yalarsın ben Tayyip i filan değilim adam 39 senede iktidarda bık ar yipraniyor seni x2 yapıyor çok güldüm
Emice
24 gün önce
Çaylar filiz.2071 bekleriz...
Analiz
24 gün önce
Kaybettiği seçim kalmamış bırakmak ta bir onurdur
53-61
24 gün önce
Ülkeyi 5'li çeteden, geleceğimiz olan çocukları din tüccarlarının elinden sen kurtaracak ve kurumlardan onursuzca sökülen TC'leri yerine sen takacaksın. Yolun açık olsun ey Türk...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap