SON DAKİKA

Haber > Rize > İkizdere Belediye Başkanı: "Her söz Cumhur İttifakı’na zarar verir"

İkizdere Belediye Başkanı: "Her söz Cumhur İttifakı’na zarar verir"

13 Mayıs 2021 Perşembe - 14:21

İkizdere’nin MHP’li Belediye Başkanı Hakan Karagöz, bölgede yapılmak istenen taş ocağına yönelik açıklamalarda bulundu.

Ekoloji aktivistlerinden sanatçılara pek çok kesim Rize’nin İkizdere ilçesinde Cengiz İnşaat’ın yapmak istediği taş ocağına karşı çıkıyor. Köylülere yönelik jandarma mühadelesiyle daha da alevlenen İkizdere mücadelesi ise devam ediyor.

İkizdere’nin MHP’li Belediye Başkanı Hakan Karagöz Gazete Duvar’ın sorularını yanıtladı.

‘Cumhur İttifakı’na zarar vermek istemediğini’ söyleyen Karagöz söyleşisinde şu ifadeler öne çıktı:

"Bu saatten sonra benim belediye başkanı olarak Hakan Karagöz olarak söyleyeceğim her söz, yazacağım her yazı, yapacağım her eylem öncelikle partime, ilçeme ve Cumhur İttifakı'na zarar verir.

Daha önce hülle ile üçkâğıtçılık ile elde edilen sahte belgelerle bir ruhsat alındı. Gürdere Köyü Derneği ve yurttaşlar Rize İdare Mahkemesi’ne dava açtı ve ruhsat iptal oldu. Dolayısıyla bir güvensizlik ortamı oluştu. Daha sonra vali bey, bakan bey ve milletvekilleri de bu yapılan eksikliğin farkına varıp kabul ettiler. Tabi bu arada alan boş kaldı. HDP milletvekili, CHP milletvekili, İYİ Parti milletvekili herkes bu alanı doldurmaya çalıştı. HDP milletvekilleri bunu aldılar meclis gündemine getirdiler. İYİ Parti ve CHP de bunun üstüne atladı. Belli gruplar, “bozguncu gruplar” diyeyim, bu işin içine dahil oldu.

Aslında bizim kızdığımız şeylerden biri AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı. Buradan geliyor, geçiyor ama Petrana’da (köy) durup insanları dinlemiyor. Bu insanlar bir şeylere oy veriyorlar. Ne oluyor, burada bir dinlemek lazım.

Bir yıl da rehabilitesi var ve buradan tamamen çıkacaklar. Burayı rehabilite edecekler, yeşillendirecekler, Örnekleri var mı, onu da bilmiyorum. Devlet erkanı bize bunu söylediği zaman ben oradan elime sopayı alıp jandarmaya “yalan söylüyorsunuz” diyemem. Partimin çizgisinin dışına çıkamam.

Devlet diyorsa “sadece 13 hektarlık alandan bu taşı alacağız” başka bir alternatifimiz yok. Buna ister istemez bir adım geri durmak durumundayım.

Öncelikle şunu da söyleyeyim. HES mi, taş ocağı mı derseniz, ben HES derim. Çünkü taş ocağı hepten mahvedecek orayı, taş ocağı bir felakettir.”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Bunda akıl YOK! Her söz işin mimarı cumhur ittifakina zarar verir diyen zekâ. Taş ocağı hepten mahvedecek orayı, taşocağı bir felâkettir diyor. Al sana Cumhur ittifakı zekâsı. Liyakat, Akıl lütfen. Zırcahillik...
inquisitive
1 ay önce
sana kime hizmet icin oy verdi o insanlar, cumhur ittifakina mi yoksa ikizdere halkina mi??????, oylara ihanet ederim diyorsun acikca.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap