SON DAKİKA

Haber > Ordu > Yıllardır bekledikleri camilerine kavuştular

Yıllardır bekledikleri camilerine kavuştular

28 Nisan 2022 Perşembe - 11:34

Ordu’nun Kumru ilçesinde hayırsever iş adamları ve vatandaşların desteğiyle dört yıl önce inşaatına başlanan cami tamamlanarak ibadete açıldı.

Kumru Kaymakamlığı, Kumru Belediyesi, hayırsever iş adamları ve vatandaşların destekleriyle 2018 yılında yapımına başlanan Ağcaalantürk Mahallesi'ne ait Gökçebel Camisi, Kumru Kaymakamı Emrah Akduman ve Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva’nın katılımıyla ibadete açıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılışında konuşan Gökçebel Camisi Yaptırma Derneği Başkanı Aydın Yazgı, “Öncelikle biz ilk burayı yemekhane şeklinde buranın inşaatına başladık. Ama bugün bütün hayırsever ve kurumlarımızın destekleriyle mahallemizde bir eser oldu. Bu esere sebep olan herkesten Allah razı olsun. Azıyla çoğuyla birlikte hep beraber bu eser olan camimizi bu hale getirdik. Kumru Kaymakamlığımız, Kumru Belediyemizin destekleri çok oldu. Hepsine teşekkür ederim” dedi.

Camilerin yeryüzünde Allah'ın evi olarak ibadet edildiğini söyleyen Kumru Müftüsü Gençağa Sayan, “Bu güzel mabedin ve bu güzel camimizin bu hale getirilmesinde gecesini gündüzüne katarak her türlü desteği sağlayan din görevlimiz, dernek başkanımız ile vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Camileri yeryüzünde Allah'ın bir evi olarak biliyoruz” diye konuştu.

Camilerin milletin destekleriyle yapılarak ibadethaneye dönüştürüldüğünü söyleyen Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, “Topladığı fındık parasının yarısını, sattığı fındığın parasını camiye bağışlayan ve gurbete giderek oradan camiye para yardımı yapan herkese teşekkür ediyorum. Camiler milletimizin verdiği bir lira gibi toplanan paralarla oluyor” şeklinde konuştu.

Gökçebel Camisi'nde emeği geçenlere teşekkür eden Kumru Kaymakamı Emrah Akduman ise “Camimiz uzun süredir hayırseverlerin destekleriyle açılmayı bekliyordu. Rabb'im bu camimizde içerisinde beş vakit namazını kılanlardan eylesin. Burada bütün emeği olan cemaat, vatandaşlarımızı ve buna öncülük ederek vesile olanları kutluyorum. Bu hayra vesile olanlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmalar sonrası Ağcaalantürk Mahallesi sakinleri ve ilçe protokolü tarafından caminin açılışı gerçekleştirildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap