SON DAKİKA

Haber > Ordu > Belediye başkanı şehit yakınına hakaret: ''Alçak, terbiyesiz...''

Belediye başkanı şehit yakınına hakaret: ''Alçak, terbiyesiz...''

11 Kasım 2021 Perşembe - 13:32

Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Yaşar Şahin, sendikadan istifa etmeyen şehit yakını ve belediye işçisi olan kadına hakaret edip belediyeden kovdu.

Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AK Partili Belediye başkanı Yaşar Şahin, belediye işçilerine sendikadan istifa etmeleri yönünde baskı yapmaya başladı. AK Partili Şahin’in, sendikadan istifa etmeyen şehit yakını ve belediye işçisi olan Sevinç Karaca'ya ise hakaret ederek belediyeden kovduğu ortaya çıktı.

Oda TV'den Fethi Yılmaz'ın haberine göre, söz konusu hakaretler 2019 yılının haziran ayında yaşandı.

ürgentepe'nin daha önceki AK Partili belediye başkanı, işçileri Belediye-İş Sendikası'na üye yaptırmıştı. Ancak 2019 mart seçimleri sonrasında ilçenin yeni belediye başkanı olan Yaşar Şahin, belediye çalışanlarının sendikadan ayrılmalarını istedi. Buna direnen belediyedeki temizlik işçisi Sevinç Karaca'nın ise işine son verildi.

Sevinç Karaca’nın aynı zamanda 1996 yılında Hakkari Şemdinli'de şehit olan Jandarma Er Sezgin Karaca'nın da yengesi olduğu ortaya çıktı. Üstelik ilçede Şirinköy Şehit Sezgin Karaca İlkokulu olarak şehidin adının verildiği bir okul bulunduğu öğrenildi.

Sevinç Karaca, 4 yıldır çalıştığı belediyedeki işinden AK Partili Başkan Şahin tarafından kovulunca hukuki süreç başlattı. 

AK Partili Şahin'in Sevinç Karaca'ya yaptığı hakaretlerin görüntüleri de mahkeme dosyasına girdi. Şahin, şehit yakını Karaca'ya, "Ben dediğimi yaptırmazsam yaşatmam", "alçak", "terbiyesiz", "ulan" şeklinde hakaretlerde bulunuyor.

 SEVİNÇ KARACA: 15 YIL AK PARTİ KADIN KOLLARINDA ÇALIŞTIM, MAHKEMEYİ KAZANDIM

15 yıl AK Parti Kadın Kolları'nda görev yaptığını ve AK Partili olduğunu söyleyen Sevinç Karaca, belediye başkanının kendilerini işten kovduktan sonra işe iade davası açtıklarını ve kazandıklarını belirterek, başından geçenleri şöyle anlattı:

Belediye Başkanı göreve geldikten sonra aşağılayıcı, hakaret içeren konuşmaları başladı. Bana 'ben 10 tane işçi çıkaracağım kendi ekibimi kuracağım' şeklinde daha önce konuşmalar yaptı. 30 kişi Belediye İş'e üye idik. Sendikadan ayrılmamız için baskı yaptı. Ben istifa etmedim. Bu suç değil. Bizi sendikalı yapan önceki dönem belediye başkanı. O da AK Partili . 'Ben sendikadan istifa etmeyeceğim' dedim. Çünkü başıma ne geleceğimi biliyorum. İşten çıkaracaktı.

Ben 4 yıl belediyede çalıştım. İŞKUR aracılığıyla girdim ben belediye. İşe çok ihtiyacım vardı. DAha önceki belediye başkanına yalvardım hatta. Bir süre sonra da kadroya girdim ben.

Ben AK Parti kadın kollarında 15 yıl çalıştım. Bu belediye başkanı gelince bizi AK Parti'den de istifa ettirdiler.
2019 yılı Haziran ayında hepimizi topladı. 30-35 belediye çalışanı. 'Hepiniz istifa edeceksiniz' dedi. Ben 'etmem' dedim. O görüntüler dışında da bana çok hakaret etti. 'Kuş kadar aklınla bana karşı mı geliyorsun' dedi.

"BİZE 'BEN BURADA OLDUĞUM SÜRECE BURAYA GİREMEZLER' DİYE HABER GÖNDERİYOR"

Şehit Sezgin Karaca eşimin ağabeyi. Ben yengesiyim. Hem de amcamın oğlu oluyor. Sezgin, 1996 yılında Hakkari Şemdinli'de PKK ile çatışmada şehit oldu. Ama biz hiç bir zaman şehit Sezgin'den söz etmedik.
Ben belediye başkanını mahkemeye verdim ve kazandım. Bu görüntülerde mahkemeye geldi zaten. Hatta avukatım bile şehit yakını olduğumu öğrenince şaşırdı.

Ben işe dönüş davasını kazandım, ama bize haber gönderiyor 'ben burada olduğum sürece buraya giremezler' diye. 1-2 ay önce mahkeme bitti. 

"AK PARTİLİ VEKİLE SÖYLEDİM, BANA İNANMADI"

Bu görüntüler olmasaydı ben mahkemeyi kazanamazdım. Bana kimse inanmadı, belediye başkanına inandılar. Valinin, kaymakamın, AK Partili milletvekillerinin, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin haberi var bu olaydan. Hepsine başvuru yaptım bunların ben. Hiçbir bana sahip çıkmadı, bana inanmadılar. Ben bu görüntüleri sendika avukatı aracılığıyla aldım. 'Ben Ak partiliyim, bu parti zarar görsün istemiyorum' dedim. AK Partili vekile söyledim, bana inanmadı.

İşe iade devasını kazandım. Şimdi onların itiraz süreçleri var. Onları bekliyoruz. Şimdi bize, 'paralarını taksit taksit öderim ama onları işe almam' diye haber gönderdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
5
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

uA 34-Trabzonlu
6 ay önce
SAYIN SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUZ! YAŞAR ŞAHİN DENİLEN NAMUSSUZ AHLAKSIZ HERİF İÇİN GEREKENİ YAPMALIDIR !
Erkan
6 ay önce
kadım makamında başkana yalan konuşuyorsun diyor.uyduruyorsun diyor.hadi chp li imamoğluna makamında bir işçi yalan konuşuyorsun uyduruyorsun desin de görelim neler oluyor.aklınız sıra şehidin annesine küfür eden adamla bunu bir tutuyorsunuz.başkan gayet sakin.kadın çıkmış yalancısın diyor başkana.sonrada ben size saygısızlık etmedim diyor.geçin bunları.
uA 34-Trabzonlu
6 ay önce
ERKAN BU İŞİN SİYASETİ YOK! ŞEHİTLERİMİZ VE YAKINLARI ;HANGİ PARTİ OLURSA OLSUN BÜTÜN SİYASETÇİLERDEN DAHA KIYMETLİDİR !LÜTFÜ DENİLEN ALÇAĞIN BU SÖZDE BELEDİYE BAŞKANINDAN FARKI YOK !
memo
6 ay önce
CHP: YOL KAZASI AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Müsavat Dervişoğlu'na "Bu ahlaksızlığı savunmak yakışmaz" derken, CHP ise ittifak ortağı İP'e sahip çıktı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, küfrü "yol kazası" diye niteledi.
vatandaş
6 ay önce
Bingöl'de şehit yakınına küfreden İYİ Partili Lütfü Türkkan'ı koruma kadrosu, akla ziyan açıklamalarıyla toplumdan sert tepki alıyor. Türkkan'ı meclis çatısında altında görmek istemeyen vatandaşların söylemlerini ciddiye almayan HDP destekli İYİ Parti'de başta Meral Akşener olmak üzere bir skandal savunma da Müsavat Dervişoğlu'ndan geldi. Dervişoğlu Türkkan'ı aklamak için küfre maruz kalan vatandaş hakkında "Adamın alnında şehit yakını yazmıyor" diyerek adeta edilen alçak sözleri meşrulaştırma gayreti içine girdi.
benim ben
6 ay önce
Konuştukça batıyorlar! Alnında şehit yakını yazmıyormuş! Şehit ağabeyine küfreden Lütfü Türkkan hakkında fezleke hazırlandı. İP ise skandalı savunmaya devam ediyor. Partinin Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, 'Adamın alnında şehit yakını' yazmıyordu' dedi.
Ben de
6 ay önce
Ne zaman benzer bir olay olur diyordum… çok geçmedi… Hazırda bekliyormuş
zülküf.
6 ay önce
Ahada bomba patladiiiiiiii
VAY BEEEE
6 ay önce
Sn Başkan kendine yakışanı yapmış maalesef, devlet adabıyla uyuşmaz, diplomasi diliyle uyuşmaz.....Bu koltuklar, bu makamlar, bu mühürler kimlerin eline kalmış.....lakin; bu tür meseleler ülke gündeminin önüne geçmemeli, akli selim olunmalıdır...Yoksa onlarla ne fark kalır(!)
uA 34-Trabzonlu
6 ay önce
SAYIN SÜLEYMAN SOYLU NASIL Kİ ELDİVAN BELEDİYE BAŞKANI KENDİ PARTİNDEN DİYE TORPİL GEÇMEDİYSEN (Kİ DOĞRU OLAN BU ZATEN ) BU ORDUNUN GÜRGENTEPE SÖZDE BELEDİYE BAŞKANI ALÇAĞIDA GÖREVDEN ALIP YARGIYA TESLİM ETMELİSİN HEMEN ŞİMDİ !ŞEHİT AİLELERİNİN TAMAMI BİZİM İÇİN BÜTÜN SİYASETÇİLERDEN DAHA DEĞERLİDİR !(ZATEN HERKES İÇİN DE ÖYLE OLMALIDIR )!
uA 34-Trabzonlu
6 ay önce
BİZİM İÇİN ŞEHİTLERİMİZİN YAKINLARI HANGİ PARTİLİ OLURSA OLSUN KIYMETLİDİR !ŞEHITLERIMIZIN ANNE BABALARININ ELLERİNDEN ÖPERIZ! NASIL Kİ LÜTFÜ BOZUNTUSUNA FEZLEKE HAZIRLANIP GEREKEN YAPILMAKTAYSA BU ALÇAK BELEDİYE BAŞKANINADA GEREKEN YAPILSIN !
Serkan
6 ay önce
Yazık, yazık, nerdesiniz, tepkinizi koysanıza klavye delikanlıları...
libas.
6 ay önce
Klavye delikanlıları derken sen nesin.
uA 34-Trabzonlu
6 ay önce
HA LÜTFÜ TÜRKKAN HA YAŞAR ŞAHİN HA FAİK ÖZTRAK HA GARO PAYLAN HA EROL KATIRCIOĞLU HEPSİ ŞEHİT AİLELERİNİN DÜŞMANI HEPSİ TERÖR ŞAKŞAKÇISI !
Doğru söz
6 ay önce
Bu şerefsiz despot belediye başkanı Sevinç hanıma " kuş kadar beynin var " derken haklı. Çünkü Sevinç hanım Ordu'nun AKP li siyasileri bana inanmıyor diyor. O inanma konu inanmakla değil taraf olmakla alâkalı. AKP senin gibi cahilleri kullanıyor. RTE "HAMDOLSUN" u bunun için söylüyor. Ülkenin en önemli sorunu CEHALETTİR. CEHALET.
ben
6 ay önce
ip i kurtarma amaçlı bir yazı İP'ten şehit yakınına küfreden Türkkan'la ilgili karar! Disiplin süreci işlemeyecek Bingöl ziyareti sırasında şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan'ın disipline sevk süreci toplanan İP Genel İdare Kurulu'nda gündeme geldi. Buna göre; hem Akşener hem de milletvekillerinin kararı çerçevesinde Türkkan için disiplin süreci işlemeyecek. Bu kararın, Türkkan'ın görevinden ayrılması ve özür dilemesi bu kararın alınmasında etken olduğu iddia edildi.
uA 34-Trabzonlu
6 ay önce
İP ZATEN LÜTFÜYE ÜSTÜ KAPALI SAHİP ÇIKTI!CHP VE MEDYASI DA KEZA ÖYLE!MİSAL CHP NİN FONLU KANALI HALK TV ŞEHİDİMİZİN YAKININA DEFALARCA PROVOKATÖR İFTİRASI ATTI !(BİNGÖLDEKİ)! EĞER Kİ İKTİDAR PARTİSİ DE BU ORDU DAKİ ŞEREF YOKSUNU BLD. BŞK.NINA ÜSTÜ KAPALI SAHİP ÇIKARSA BUNDAN SONRA ŞEHİT AİLELERİ HAKKINDA BİR SÖZ SÖYLEME HAKKI KALMAYACAK! BEN RUMUZLU ŞUNUDA EKLEYELİM ; ŞEHİT AİLELERİNE KENDİ PARTİSİNDEN BİRİ ALÇAKLIK YAPTIĞINDA SES ETMEYIP DİĞER PARTİDEN BİRİ YAPINCA ÇIKARIYORSA BİL Kİ O DA ŞEHİT AİLELERİNE HAKARET EDEN NAMUSSUZDAN FARKSIZDIR
misafir
6 ay önce
eğer bu gerçekse gereği yapılır darlanmayın bana hiç gerçek gelmiyor bir provakasyon olabilir çünkü tüm gazeteleri okudum biyle bir haber görmedim bu bence ipi kurtarmak amaçlı bir yalan ses kayıtlarını yayınlayın lütven
Turgay
6 ay önce
Yandaş yalaka basını okursan göremezsin. Trabzon haber siteleri bile korkularından koyamamışlar.
Tespit
6 ay önce
Turgay: LÜTFÜ ŞEHİT YAKININA söverken ipin yalaka basınıda tek kelime etmedi o ne olacak

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap