SON DAKİKA

Haber > Ordu > 84 yaşında liseden mezun oldu

84 yaşında liseden mezun oldu

20 November 2020 Friday - 11:49

İlkokuldan sonra eğitimine devam edemeyen 84 yaşındaki Seyhan Palakcı, liseden mezun oldu. Palakcı, "Okumanın yaşı yok" dedi.

Ordu'da çeşitli nedenlerle ilkokuldan sonra eğitimine devam edemeyen 84 yaşındaki Seyhan Palakcı, lise diplomasını aldı. Altınordu ilçesinin Akyazı Mahallesi'nde evli olduğu İsmail Palakcı ile yaşayan, 3 çocuk annesi Seyhan Palakcı, 1949 yılında ilkokulu bitirdi. Eğitimine devam edemeyen Palakcı, 2012 yılında yarım bıraktığı eğitimini tamamlamaya karar verdi. Açık öğretimle önce ortaokul, ardından lise eğitimini başarıyla tamamlayan Palakcı, 64,34 diploma puanıyla liseden mezun oldu.

‘Okumanın yaşı yok’

Seyhan Palakcı, yaptığı açıklamada, okumanın yaşı olmadığını, daha önce okuyamadığı için çok üzüldüğünü söyledi. İlkokulu tamamladıktan sonra bazı nedenlerden dolayı eğitimden uzak kaldığını anlatan Palakcı, 2012 yılında yeniden okumaya ve kendini geliştirmeye karar verdiğini belirtti.

Şimdi de bilgisayar kursuna gidiyor

Okula yeniden başladıktan sonra bilgisayar kursuna da katıldığını ifade eden Palakcı, bilgisayar eğitimi aldığını aktardı. Palakcı, okudukça mutlu olduğunu vurgulayarak, "Okudukça içim açılıyor. Okumasam huzursuz oluyordum ve uyuyamıyordum. Şimdi lise diplomama kavuştum. Biraz olsun içime ferahlık geldi." dedi.

Eşi İsmail Palakcı ise Seyhan Palakcı ile gurur duyduğunu belirterek, "Kendisi önce çocuklarımızı okuttu. Çocuklarımızın geleceği için elinden geleni yaptı.
Ardından kendisi okumaya karar verdi ve liseyi bitirmeyi başardı" diye konuştu.

 

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap