SON DAKİKA

Haber > Karadeniz > Hedef Trabzon’u sağlık üssü yapmak

Hedef Trabzon’u sağlık üssü yapmak

03 July 2016 Sunday - 12:45

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında imzalanan Afiliasyon Protokolü ile akademik kadroların atanması süreci devam ediyor

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında, sağlık tesislerinin ortak kullanımı ve kurumlar arası iş birliği yapılmasını kapsayan Afiliasyon Protokolü’nün imzalanması sonrası Eğitim ve Araştırma hastanelerine akademik kadroların atanması süreci devam ediyor. İmzalanan Afiliasyon Protokolü kapsamında yer alan Trabzon Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ve Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne ilk planda toplam 8 akademik kadro tahsis edilmişti.

1Temmuz tarihinde öğretim üyesi alımı yapacağını ilan eden üniversite, Trabzon Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi için de 5 akademisyen alacağını duyurdu.

Tahsis edilen kadroların 1 tanesinin Doçent Doktor Kadrosu,4 tanesinin de Yardımcı Doçent Doktor Kadrosu olduğu öğrenildi.

DAHA GÜÇLÜ HALE GELECEK

Kadrolarla alakalı açıklama yapan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl “2015 yılında Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitemiz arasında imzaladığımız protokolle 55 eğitim ve araştırma hastanesi, aynı zamanda üniversite hastanesi statüsü kazandı. Tecrübe paylaşımına olanak sağlayan protokol, uygulamalarda kolaylık ve bir dizi yenilik getiriyor. Buna göre, üniversitemizin öğretim üyeleri Sağlık Bakanlığı hastanelerinde hizmet sunabilecek. Sağlık Bakanlığı hastanelerinde görevli profesör ve doçentler de Sağlık Bilimleri Üniversitesi kadrolarına atanabilecek. Eğitim ve araştırma hastaneleri, eğitim ve hizmet sunumu standartları açısından daha güçlü hale gelecek. Bu bağlamda Trabzon Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ve Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne ilk planda toplam 8 akademik kadro tahsis etmiştik. Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne 5 akademisyen kadrosu daha tahsis ettik ve atamalarını en kısa sürede yapacağız. Atamaların devamı da gelecek. Hedefimiz Trabzon’u ve ülkemizi dünyanın sağlık üssü haline getirmek” açıklamasında bulundu. Uygun şartları karşılayan adayların 15 gün içerisinde ilgili birime bizzat başvuru yapmaları gerekiyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap