SON DAKİKA

Haber > Karadeniz > Gümüşhane’ye 7 yeni ambulans

Gümüşhane’ye 7 yeni ambulans

29 June 2016 Wednesday - 16:57

Sağlık Bakanlığı tarafından Gümüşhane’ye gönderilen 7 adet ambulans düzenlenen törenle 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarına dağıtıldı.

Zafer Meydanı'nda düzenlenen törene Vali Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcısı Şenol Turan, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Ağar, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Pehlivan, kurum müdürleri ve sağlık çalışanları katıldı.

Konuşmasına dün akşam İstanbul Atatürk Havalimanı'nda terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlar için taziye dileklerinde bulunarak başlayan Vali Okay Memiş, “Ülkemiz her şahlanma dönemine geçtiğinde maalesef bölücü terör örgütleriyle, küresel terörle muhatap oluyor. Türkiye Cumhuriyet Devleti olarak ve o devleti temsil eden bizler, vatandaşlarımızla ve devletin bütün birimleriyle bu terör örgütlerinin bütün faaliyetlerini önlemeye, durdurmaya ve bu mücadele neticesinde muvaffak olmaya gayretliyiz, bu konuda kesin kararlıyız” dedi.

Yeni ambulansların Merkez ilçe, Kelkit, Şiran, Köse, Torul ilçelerindeki istasyon ve hastanelerde kullanılacağını, Gümüşhane’nin 112 Acil Sağlık faaliyetleri noktasında iyi durumda olduğunun altını çizen Vali Memiş, “Bize bu desteği sağlayan hükümetimize, Sağlık Bakanlığımıza, ilimizdeki görevlilerimize teşekkür ediyoruz. Bu ambulanslarla birlikte vatandaşlarımıza çok daha iyi hizmet vermenin fırsatını yakalamış olacağız. Gümüşhane kamu hizmetlerinin birçoğunu almış. Bu hizmetlerin artarak devam ettiğini görüyoruz” diye konuştu ve yeni devlet hastanesinin de tamamlanmak üzere olduğunu vurguladı.

Sağlık Bakanlığının ülke genelinde düzenlediği “Yaşama Yol Ver” konulu kampanyasının standının ziyaret edildiği etkinlikte konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Ağar ise “Sağlıkta Dönüşüm programının başladığı 2002 yılından günümüze kadar sağlık alanında çok ciddi adımlar atıldı. 2002 yılında il genelinde iki 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu ile hizmet verirken bugün bu sayı 13’e yükseldi. Yine 2002 yılında 5 ambulansla hizmet verirken bu sayı bugün 31’e yükseldi. 112 Acil Sağlık Hizmetleri olarak Gümüşhane’de 5 doktor, 103 sağlık çalışanı ve 31 şoförle hizmet vermekteyiz. Son zamanlarda acil sağlık hizmetinde her türlü engel ve doğa şartı aşılabilmekte fakat trafikte ambulanslara yol verilmemesi sorunuyla karşılaşmaktayız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kurdelaların kesilmesiyle birlikte Vali Okay Memiş ve Belediye Başkanı Ercan Çimen yeni ambulansları bizzat sürerek test etti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap