SON DAKİKA

Haber > VİP Dilenciler!

VİP Dilenciler!

13 Mayıs 2019 Pazartesi - 11:47

Gümüşhane’de çok sayıda dilenci yapılan operasyonla yakalanırken, dilencilerin şehre VİP minibüs eşliğinde geldiği öğrenildi

Gümüşhane’de Ramazan ayı ile birlikte sayıları artan dilenciler konusunda Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Yapılan operasyonda yakalanan dilencilerin vip minibüs ile şehre geldikleri anlaşıldı.  Şehrin belirgin yerlerini saran dilencilere yönelik Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler hız verdiği çalışmalar kapsamında Ramazan ayının gelmesiyle birlikte vatandaşların duygularını istismar ederek dilenmeyi meslek haline getiren dilencilere yönelik operasyonlar düzenlendi.

MUTLAKA 153’Ü ARAYIN…

Uygulama hakkında bilgi veren Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Ceylan, Ramazan ayı sebebiyle dilenci sayısında artış olduğunu belirterek, Ramazan ayının ilk dört gününde yaptıkları çalışmalarda aralarında çocuklarında yer aldığı yaklaşık 30 kişinin dilencilik yaparken yakalandığını ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında gerekli yasal işlemlerin yapılarak şehir dışına gönderildiğini belirtti.  Dilenciliğin bir suç değil, kabahat olduğunu vurgulayan Ceylen, “Dilenmek suç değil ama dilendirmek suçtur. Bu durumlarda Alo 153’ü arayın” dedi.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap