SON DAKİKA

Haber > Gündem > Zekeriya Öz'ün telefon kayıtları ortaya çıktı! Kimlerle görüştü?

Zekeriya Öz'ün telefon kayıtları ortaya çıktı! Kimlerle görüştü?

17 Temmuz 2021 Cumartesi - 11:27

FETÖ'nün firari savcısı Zekeriya Öz'ün telefon kayıtları ortaya çıktı. Adına 11 adet cep telefonu olduğu ortaya çıkan Öz’ün, telefon trafiği dikkat çekti.

FETÖ terör örgütünün firari sanığı eski savcı Zekeriya Öz hakkında yapılan soruşturmalarda cep telefon kayıtlarının incelendi. Öz’e ait ortaya çıkan cep telefon kayıtlarında 17-25 Aralık operasyonunu öncesinde yaşanan görüşme trafiği dikkat çekti.

Polis tarafından yapılan incelemelerde Zekeriya Öz’ün üzerinde kayıtlı tam 11 adet cep telefonu olduğu ortaya çıktı. Zekeriya öz adına alınan 11 cep telefonunun 10 yıllık HTS kayıtları incelendi. Yapılan araştırmalara göre bazı hatları başkaları kullandı.

Ortaya çıkarılan HTS kayıtlarında Zekeriya Öz, 17-25 Aralık kumpas operasyonlarının olduğu dönemde İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili olarak soruşturmayı koordine eden Zekeriya Öz, 17 Aralık’a girildiği gece saat 00:30 emniyet mensubu Mehmet Sait Sevinç’i aradı. 

7 saat sonra gerçekleşecek operasyonda katılacak bir emniyet mensubu olarak görev yapan Mehmet Sait Sevinç daha sonra Bylock kullanıcısı olduğu ortaya çıkmış ve FETÖ şüphelisi olarak 16 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. 

17 Aralık sabahı operasyon başladığında Zekeriya Öz FETÖ’cu savcılarla görüştü. Öz, Mehmet Berk, Fikret Seçen, Cihan Kansız ve Mehmet Karababa ile sık sık görüşmeler yaptı.

Zekeriya Öz’ün yurt dışı telefon kayıtları da ise Amerika Birleşik Devletleri, Alman, Tanzanya, İtalya, Romanya, Yunanistan, Bosna Hersek ve Suudi Arabistan’a kayıtlı cep numaralarını 24 kez aradı. Bu aramalarda ABD’yi iki kez araması dikkat çekti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap