SON DAKİKA

Haber > Yunan ve Pontus'tan sonra Trabzon için sklandal söz daha... ''Cahillerin ve Vandalların yaşadığı yer!''

Yunan ve Pontus'tan sonra Trabzon için sklandal söz daha... ''Cahillerin ve Vandalların yaşadığı yer!''

Karadeniz Özel

22 Temmuz 2019 Pazartesi - 09:39

AK Partili isim Uzungöl olayı için attığı skandal twitte Trabzon’a hakaret yağdırdı

AK Parti’den Ankara 3. Bölgeden milletvekili aday adayı olan Mehtap Toruntay, Trabzon'da "Kürdistan" yazılı atkılarla fotoğraf çektiren Iraklı uyruklu 9 kişiye tepki gösteren yöre halkını skandal ifadelerle hedef aldı.

Trabzon'un turistik yerlerinden Uzungöl'de Irak uyruklu 9 kişi "Kürdistan" yazılı atkılarla fotoğraf çektirmesi gerginliğe neden olmuştu. Irak uyruklu 9 kişiye yöre halkı tarafından tepki gösterilmişti.

onu ile ilgili AKP'li Mehtap Toruntay skandal bir twit attı. 1 Kasım 2015 seçiminde AKP'nin Ankara milletvekili adayı olan Toruntay, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Bir Türk olarak, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimine çağrımdır. Vatandaşlarınızı Trabzon gibi 'cahillerin, vandalların' yaşadığı yerlere göndermeyin, ülkenizde faaliyet yürüten Trabzonlu vandalları müteahit, tüccar, iş adamı vs.'nin faaliyetine müsade etmeyin" dedi.

AKP'li Toruntay'ın bu ifadeleri 23 Haziran'daki İstanbul seçimi öncesinde AKP çevrelerinden Ekrem İmamoğlu'na Trabzonlu olmasına nedeniyle yapılan "Yunan, Pontus" gibi ithamları akla getirdi.

Toruntay gelen tepkilerin ardından ise Twitter hesabını sadece takipçilerinin görebileceği şekilde korumalı hale getirdi.

KARADENİZ DİYOR Kİ

Trabzonluları 'Pontus', 'vandal', 'cahil' gibi iğrenç yakıştırmalarla güya aşağılamaya çalıştıklarını zannedenler bilmeliler ki; Trabzon; cihan padişahı Fatih'in fethettiği, 'disiplin' timsali Yavuz'un valilik yaptığı, 'Muhteşem Süleyman'ın doğup büyüdüğü, her sokağından, her çatısından asalet damlayan 4 bin yıllık bir şehirdir...

Trabzon; daha çocuk yaşta Kurtuluş Savaşı'na koşup geri dönemeyen cengaverlerin, neferlerin yetişip büyüdüğü yerdir... Trabzon; Samsun'a ayak bastığında, Atatürk'e kalp gücü
veren vatandaşların ilk sırasında yer alanların doğduğu topraklardır. Hem kel hem fodul moduna girip Trabzonlulara sırf çamur atmak için son olarak Uzungöl'deki olayı temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp dünyanın gözüne sokarcasına göstermeniz beyhude bir çabadan ibarettir.
 
Trabzonluların değerleri ve ilkeleriyle alay edercesine afra tafra yapmanız karşısında biliniz ki, hak ettiğiniz ödülü milletten sandıkta alacaksınız!

Beğendim
7
Sevdim
0
Beğenmedim
13
Üzgün
4
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

Cenk
29 gün önce
Akape danışıklı dövüş yapıyor veya ne dediğini bilmiyor allah aşkına istanbulda istifa eden 10 müdürden 8 i trabzonlu 2 si rizeli “bunlar bu millet ile kafa buluyor” memleketi ele geçirmişler “milletle eyleniyorlar”
Hüseyin yılmaz
29 gün önce
Bir milletvekili adayı olmuş soytarı bu kadar ayrıştırıcı olması çok kötü bir durum kınıyorum bende ona hakaret ediyorum ???????????
Serdar
29 gün önce
Her iki ırkçı saldırıyı kınıyorum hem adamların yaptığını hem de bu kadının yaptığını, Ak parti gibi üst düzey bir oluşum içerisinde yer alma çabası da insanı saçmalamaktan alıkoyamıyor demek ki. Ama asıl kınadığım, hasbelkader aday olmuş birisinin Ak partili diye öne çıkarılarak sanki bu Ak partinin tavrıymış gibi servis eden aleyhinde tavır oluşturmaya çalışan karadeniz gazetesi: Cananın teröristlerle ilişkilerinin üstüne gidemeyen karadeniz gazetesi. bu gazeteyi kim yönetiyor, chp trabzon il başkanlığı mı????
hakan
29 gün önce
bu kadın halan akp kadrolarında ise yani üye bile olsaki bu densizi parti de saklayanlara yazıklar olsun.ama enbaşta trabzonlu vekillere yazıklar olsunki bu densize bir cevap vermiyorlar.. bu arada trabzonluların cahil ve vandal olduğunu söyleyen bu bayan bana misaifr olsun ben ona trabzon'luları iyi anlatırım

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap