SON DAKİKA

Haber > Gündem > Yılbaşında koronavirüs nasıl bulaşır simülasyonu

Yılbaşında koronavirüs nasıl bulaşır simülasyonu

25 Aralık 2020 Cuma - 11:30

Japonya'da bir grup uzman, yemek masasında kalabalık insan grubunun karşı karşıya kaldığı riski simülasyon yoluyla gösterdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde, Noel etkinliklerinin yol açacağı kalabalık göz önünde bulundurularak kutlamalara bazı kısıtlamalar getirildi.

Japonya'da uzmanlar, bu kapsamda yemekte bir araya gelecek insanların yol açacağı riski gösteren bir simülasyon hazırladı. Belirti göstermeyen bir kişinin, diğer insanlara karşı oluşturduğu risk düzeyi gösterildi.

YEMEK MASASINDA VİRÜS NASIL BULAŞIR

Bir odada yemek için toplanan kalabalıkta birinden yayılan koronavirüs parçacıklarının nasıl dolaşıma girdiği ve diğer insanlara nasıl bulaştığı görüldü.

Uzmanlar, hazırladıkları simülasyonun bireylerin ve ailelerin kutlamalar boyunca bir araya gelme riskini yeniden gözden geçirmeye yardımcı olacağını umuyor.
Simülasyonu hazırlayan şirketin Endüstri Direktörü Keith Perrin, "Japonya'daki mühendisler, yetkililerin ve halkın kendilerini koronavirüs bulaşından en iyi şekilde nasıl koruyacaklarını anlamalarına yardımcı olmak için eğitim çabalarının bir parçası olarak simülasyonu oluşturdu." dedi.

"PENCERE VE KAPILAR AÇIK TUTULMALI"

Odada iyi derecede havalandırmanın önemine vurgu yapan Perrin, partiküllerin birikmesini engellemek için mümkün olduğunca çok sayıda pencere ve kapının açık tutulması gerektiğini söyledi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap