SON DAKİKA

Haber > Gündem > Yargıtay üyesi FETÖ’nün yerini alan 2 tarikatı açıkladı!

Yargıtay üyesi FETÖ’nün yerini alan 2 tarikatı açıkladı!

19 Ekim 2021 Salı - 10:32

Türkiye'de Fethullah Gülen'in elebaşısı olduğu ve devletin pek çok birimine sızan FETÖ mensupları hala tam olarak ayıklanamazken, bir Yargıtay üyesi, yargı ve bürokrasideki yerinin Hak-Yol ve Menzil tarikatları tarafından doldurulduğunu iddia etti.

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’de bugünkü yazısında ismini açıklamadığı bir Yargıtay üyesinin “FETÖ’nün yargı ve bürokrasideki yerini Hak-Yol ve Menzil tarikatının doldurduğunu” ileri sürdüğünü kaleme aldı.

İsmail Saymaz'a konuşan bu Yargıtay üyesi “Hak-Yol yargıda egemenliğini ilan etti. HSK ve Danıştay'ı kontrol ediyor. Adalet Bakanlığı ve Yargıtay'da hayli etkin. Üye sayılarının bin civarında olduğu tahmin ediliyor.” iddialarını dile getirdi.

Hak-Yol’un FETÖ’nün içine karıştığını ileri süren Yargıtay üyesi, “17-25 Aralık'a kadar Hak-Yol'u duymazdık. 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ operasyon yemeye başlayınca dibine kadar bu örgütle hareket edenler 'Bizler Hak-Yol yurtlarında kalmıştık' demeye başladı. Ne kadar delil olursa olsun bir cemaatin adamıysa dokunamıyorsunuz. Senin FETÖ'cün, benim FETÖ'cüm olamaz” dedi.

Öte yandan yargıdaki her tarikat ve cemaatin kendi WhatsApp grubu olduğunu ve buralarda haremlik-selamlık toplantı yapıldığını ileri süren Yargıtay üyesi, “Atamalara müdahale ediliyor. Devlete değil, kendi çıkarları için çalışıyorlar" iddiasını ileri sürdü.

İsmini açıklamayan bu Yargıtay üyesi ayrıca, söz konusu durumu Cumhurbaşkanlığı’na ve Adalet Bakanlığı'na ilettiğini ancak sonucun “Hiç” olduğunu da iddialarına ekledi.

İsmail Saymaz'ın yazısının tamamı için...

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
AKP bu sorunu da cehaletin gözünde çözer! Nasil ki FETÖ ile ilişkilerde bir milat belirlediler, FETÖ üyeliğinde de 17/25 ten sonra FETÖ tarafından aldatıldığını anlayıp bizimle olanlar artık hiçbir şekilde FETÖ üyesi sayılmaz, FETÖ ile ilişkilendirilemez der olur buter! Padişah fermani gibi CANIM!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap