SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ünlü anketçi oy oranını açıkladı! Erdoğan'ı şok eden bir erime var

Ünlü anketçi oy oranını açıkladı! Erdoğan'ı şok eden bir erime var

06 Aralık 2021 Pazartesi - 10:56

Ülkede yaşanan derin ekonomik kriz sonrasında vatandaşın iktidardan desteğini giderek çekmeye başlamasıyla AKP'nin büyük oy kaybetmeye başladığı ifade ediliyor.

Türkiye'de derin bir ekonomik kriz ve hiper-enflasyon tarzı büyük bir ekonomik buhran yaşanırken bu dönemde AKP'nin oylarının gittikçe erimeye devam ettiği ifade ediliyor.

Artıbir Araştırma Genel Müdürü Hüseyin Çalıkaner, katıldığı canlı yayında büyük ekonomik kriz ile karşı karşıya olan vatandaşlar AKP'den desteğini çekmeye başladığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomide acı reçete uygulamasına geçmesiyle vatandaşın sert yanıt vereceğini ifade eden Çalışkaner, şöyle konuştu:

"Enflasyonun yüzde 58 olduğu bir yerde TÜİK yüzde 21 olarak açıkladı. Ve bu durumda bile iktidarın asgari ücreti 5 bin TL yapması mümkün değil. Bu acı reçeteyi yiyen halk çok kolay geriye dönmez ve AK Parti büyük oy kaybeder. 'Biz Çin olacağı' diyerek ucuz iş gücünü ülkede hakim kılmak... böyle bir şey olamaz. Fakat ucuz iş gücüne rağmen yatırımcı gidip Almanya'ya yatırım yapıyor, Türkiye'ye gelmiyor. Çünkü güvenebileceği bir unsuru yok. Bu yüzden 6 ay sonra seçmenin geri dönüp dönmeyeceği konusunda çok netim, dönmeyecek."

"YÜZDE 20'LERE DÜŞME İHTİMALİ VAR"

İktidarın acı reçete sonrasında oyunun yüzde 20'lere düşebileceğini kaydeden Çalışkaner, şöyle devam etti:

"Belki bir kısmı dönecek ama 6 aylık acı reçete sonrasından AK Parti'nin oyunun yüzde 20'lere kadar düşme ihtimali de olabilir. Bir kısmı döndüğünde de yüzde 25'leri bulacak. Gün geçtikçe oyu düşen bir AK Parti var. Kış sonunda AK Parti oylarının daha da eriyeceğini düşünüyorum. Bollaşma döneminde bir kısım seçmen dönebilir,  AK Parti'nin oyu o zaman yüzde 25'e maksimum ise yüzde 28'e kadar çekilir bu da bir anlam ifade etmiyor."

Beğendim
7
Sevdim
2
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

SERDAR
1 ay önce
BAK BUDA YANLIŞ AK PARTİNİN OYU %20 NİN ALTINA İNER HATTA MHP İLE %25 OLUR CHP HDPKK VE İPLE ŞAHLANMIŞ GİDİYOR ŞU AN % 50 Yİ GEÇTİLER 2023 DE TÜRKİYEYİNİN ANAHTARINI ABD YE TESLİM EDERLER SİZDE GÖBEK ATARSINIZ..
?
1 ay önce
eyt..... eyt......başka olmaz bu iş......
Bilal Bilgin
1 ay önce
Karadeniz Gzetesi, halk tv, sözcü ve cumhuriyetin karadeniz baskısı mı?
Doğru söz
1 ay önce
AKP ye oy verener niye veriyorlarmış, nesini begeniyorlarmış? Kim neyi daha cibiliyetsiz yapabilir ki?
Mimera
1 ay önce
Bizans torunları algı peşinde..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap