SON DAKİKA

Haber > Gündem > Türkiye'ye en çok yatırım yapan ülkeler açıklandı!

Türkiye'ye en çok yatırım yapan ülkeler açıklandı!

04 December 2020 Friday - 14:25

Açıklanan verilere göre Türkiye'ye en çok yatırım yapan ülkeler arasındaki ilk sırayı 26 milyar dolar ile Hollanda aldı.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye'ye yapılan yabancı yatırımın ülkelere göre dağılımına ilişkin bir tablo paylaştı.

Bu tabloya göre, 18 yıl içerisinde Türkiye'ye en fazla yatırım yapan ülke Hollanda oldu.

26 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Hollanda'nın yatırım değerinin ise 26 milyar dolar olduğu belirtildi.

İkinci sırada 12 milyar dolarlık yatırım ile ABD yer alırken, üçüncü sırada da 11 milyar dolar yatırımda bulunan İngiltere yer aldı.

KATAR 17'İNCİ SIRADA

Katar ise 2 milyar dolar ile 17'nci sıraya yerleşti.

Geçtiğimiz günlerde yatırımlara ilişkin açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemize yatırım yapan tek ülke Katar da değildir. Hollanda birinci sırada yer alıyor onu Amerika ve İngiltere takip ediyor. Katar ise 17. sırada." ifadelerini kullanmıştı.

  Türkiye ye en çok yatırım yapan ülkeler açıklandı #1

Beğendim
1
Sevdim
2
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Yener
1 ay önce
Her şeyiniz yalan. Sadece Digitürk'ün yatırımı dediğiniz rakam kadar. Velev ki dediğiniz gibi olsun; o zaman ülkeyi bedavaya Katara peşkeş çekiyorsunuz demektir. Bu kadar yalan dolanla yatacak yeriniz yok. Şeytan olsa bu kadar yapamazdı...
Doğru söz
1 ay önce
Osmanlı da tüm Akdenize hakimDİİİİİ... ondan önce Bizans, Doğu Bizans da çok büyüktü. Geçmişe mazi derler. Şu anda kimin ne yatırımı kaldı. Son 2-3 yılda kim yatırım yapıyor? Kim yatırımını çekmiş?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap