SON DAKİKA

Haber > Gündem > Tam 11 yıl sonra Türkiye'den İsrail'e ilk atama

Tam 11 yıl sonra Türkiye'den İsrail'e ilk atama

10 Temmuz 2021 Cumartesi - 16:21

Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçiliği’nde kültür müşavirliği görevine Selim Öztürk getirildi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında uzman ve Türkiye Ulusal Polis Akademisinde asistan profesör görevlerinde bulunmuş Selim Öztürk, 7 Temmuz´da Türkiye Cumhuriyeti Tel Aviv Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri olarak atandı.

Siyaset, Uluslararası İlişkiler, Tarih ve Politika alanlarında araştırmalar yapan Selim Öztürk Twitter’da yaptığı açıklamada, ‘‘Uzun ve zor bir süreçten sonra Tel Aviv büyükelçiliğimizde Kültür Müşaviri olarak görevime başlamış bulunmaktayım. On bir yıl aradan sonra atanan ilk müşavir olmak benim için onur. Umarım iki ülke arası ilişkilerin iyileşmesine katkıda bulunabilirim’’ ifadelerini kullandı.

Şalom'un haberine göre 7 Temmuz akşamı Tel Aviv Büyükelçiliği ve Israil'deki Türkiyeliler Derneği tarafından Eski Yafa'daki kültür merkezi Saraya'da 'Yaza Merhaba' etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Türkiyeli İsrailliler buluştu. 'Memleketim' şarkısı ise gecede en çok beğenilen parça oldu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap