SON DAKİKA

Haber > Gündem > 'Sokağa çıkma yasağı geri gelsin mi?' anketi! İşte halkın cevabı

'Sokağa çıkma yasağı geri gelsin mi?' anketi! İşte halkın cevabı

16 November 2020 Monday - 13:59

Türkiye'de koronavirüs vaka sayıları artarken Ipsos Araştırma Şirketi, ''Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulansın mı?'' anketi yaptı. Anket sonuçlarına göre, her 10 kişiden 8'i sokağa çıkma yasağını destekliyor.

Ipsos'un araştırmasına göre, neredeyse her 10 kişiden 8’i hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının yeniden uygulanması düşüncesinde. Buna göre, toplumun yüzde 84’ü hafta sonu tüm Türkiye’de ya da bazı illerde bile olsa sokağa çıkma yasağının uygulamasının tekrar başlatılmasını destekliyor.

Ipsos tarafından Milliyet gazetesi için yapılan araştırmanın sonuçları paylaşıldı.

Araştırmanın sonuçlarına yer verilen haberde, "Ülkemizde her 10 kişiden 6’sı yakın veya uzak tanıdıklardan Covid-19 pozitif haberi aldığını belirtiyor. Ve tüm bu gelişmelere rağmen hâlâ toplumun yaklaşık 5’te 1’i salgında yeni bir zirve yaşandığını düşünmüyor. Daha önceki haftalarda da gördüğümüz üzere milyonlarca insan hâlâ bu fikirde" ifadeleri kullanıldı.

"Geri kalan vatandaşlar da ister istemez daha sıkı önlem talebinde bulunuyorlar" denilen haberde, şunlar kaydedildi:

"Restoran ve kafelerin gece 22:00’den sonra kapatılması uygulaması destekleniyor, hatta tüm gün kapatılmalı diyen bir grup da var. Neredeyse her 10 kişiden 8’i hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının yeniden uygulanması düşüncesinde."

Milliyet

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap