SON DAKİKA

Haber > Gündem > Şehit cenazesinde tartışılan görüntü! ''Neresi yanlış?''

Şehit cenazesinde tartışılan görüntü! ''Neresi yanlış?''

04 Mart 2020 Çarşamba - 09:17

Kürklü beyaz mantosuyla şehit cenazesine katılan İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’un namaz kılındığı sırada öne geçmesi tartışmalara neden oldu. İYİ Partili İsmail Koncuk, ''Neresi yanlış?'' diyerek Cesur'u savundu.

İdlib'de rejim unsurlarının kalleş saldırısı sonucu şehit olan Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin’in 1 Mart günü Afyonkarahisar’daki cenaze törenine İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur da katıldı. Cesur’un, namazın sonuna doğru cemaatin önüne geçmesinin yanı sıra kürklü beyaz mantosu, beyaz başörtüsü, makyajı tartışıldı.

İslam hukuku uzmanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman ise “Saf düzeninde tertip bellidir. Temel kaidelerden biri namaz kılanların önünden geçilmemesidir. Saf düzenini dikkate almayıp en önde tek başına durmaya çalışmak adaba aykırıdır” diyerek Cesur’u eleştirdi.

BU DİN SADECE ERKEKLERE DEĞİL

Acıbadem Üniversitesi Öğretim Üyesi İlahiyatçı Emre Dorman da “Namaz kılınırken en öne neden geçmek durumunda kaldığını en iyi kendisi bilip açıklayacaktır. Bu din sadece erkeklere inmiş değildir. Kadınlar da erkekler kadar her anlamda hak sahibidir. Kur’an ayetleri de ibadetlerdeki haklar anlamında kadın ve erkek arasında ayrım yapmaz.” dedi.

KONCUK: NERESİ YANLIŞ?

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından, “Elbiselerden beyaz olanları giyin. Çünkü onlar en hayırlı giyeceklerinizdir. Ölülerinizi de beyazla kefenleyin” hadisini paylaşarak Cesur’u şöyle savundu: “Dolayısıyla cenazelerde matemi ifade etmek için siyah giyinmenin dinle alakası olmadığı ifade edilmiştir. Milletvekilimiz Aylin Cesur’un namaz sonrası, protokole girerek, başını kapatarak dua etmesinin neresi yanlış? Kadın olması mı? Efendim, beyaz ve şık giyinmiş. Bu saldırıyı doğru bulmuyorum.”

ŞOV İÇİN GİTMİŞ

Sosyal medyadan gelen tepkilerden bazıları ise şöyle:

“Yahu yazıktır ayıptır günahtır.
Kusura bakmayın Sn. Vekilim. Siz oraya show için gitmişsiniz. Kürkünüz çok güzel, o ojeli parmakla da abdest olmaz.
Bari namaz kılanın önünden geçmeyin.
Aylin Hanım daha çok düğün davetine gider gibi gelmişsiniz...!
Piar çalışması mı?”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

Erdo
3 ay önce
Görmemek için kör, sağır ve aptal olmak gerek.
Metin
3 ay önce
Bir şehit cenazesine bir akp li bayan bu kürkle gelseydi neler derlerdi neler. Ama yapan muhalefet olunca hemen ne var bunda. İki yüzlü bunlar. Kendileri yapınca ne var bunda. Tatile giderler ne var bunda. Ama hizmete gelince tık yok.
Kara
3 ay önce
Her tarafı yanlış...görsünler diye öne çıktı..hikaye okumayın..gösterişi bırakın..kılacaksa arkada da kılar öne gelmesine gerek yok..sevap önde çok arkada az değil..sevap sevaptır..öne gelmesine gerek yok ova dışı yapıyor ..ses de duyuluyor..eeee amaç gösrerişşşşşşşşşşşşşş

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap