SON DAKİKA

Haber > Gündem > Rusya'dan kritik corona virüs raporu

Rusya'dan kritik corona virüs raporu

30 Mart 2020 Pazartesi - 13:08

Dünya üzerinde 500 binden fazla insanda görülen yeni tip corona virüs salgını (Covid-19), 24 binden fazla insanın ölümüne neden oldu.

Şu ana kadar yapılan açıklamalarda uzmanlar gençlerin kronik hastalığı olmadığı sürece çok fazla risk grubunda olmadığını belirtmişti. Ancak arka arkaya İngiltere'de 18 ve 21 yaşındaki iki gencin ölümü kafaları karıştırmaya yetti. Rusyadan da kritik veriler geldi. Rusyanın başkenti Moskova yakınlarında dönüştürülen özel koronavirüs karantina hastanesinden her kesimi kaygılandıran bir haber geldi. Hastane Başhekimi Denis Protsenko, durumları ağır olduğu için yapay solunum cihazına bağlanan hastaların yüzde 40ının 40 yaşından genç olduğunu açıkladı. Böylece virüsün yaşlılarda etkili olduğu haberleri de tartışmalara neden oldu.
Hastanenin reanimasyon ünitesinde şu an 17 hastanın bulunduğu bildirildi.
 
Hastaların yaş grubuna göre dağılımı şöyle sıralandı:
Yüzde 46sı 35 ila 64 yaş arası.
Yüzde 33,5i 18 ila 34 yaş;
Yüzde 15i 65 yaşın üzeri.
Yüzde 5,5 - çocuklar.
 
Uzmanlar bu istatistiklerin, hastalığa her yaş grubunda insanın yakalanma ihtimalinin yüksek olduğunu gösterdiğini vurguluyor.
 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap