SON DAKİKA

Haber > Onaylandı! ABD'den 'savaş' hamlesi!

Onaylandı! ABD'den 'savaş' hamlesi!

11 Mayıs 2019 Cumartesi - 09:05

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İran'la artan gerilim üzerine Orta Doğu'ya "USS Arlington" amfibi savaş gemisini ve bir Patriot hava savunma bataryasını sevk ettiğini açıkladı.

Pentagon'dan yapılan yazılı açıklamada, "Savunma Bakan Vekili (Patrick  Shanahan), ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanlığı'nın hafta başında talep  ettiği ek askeri güç talebinin bir parçası olarak, komutanlığın görev bölgesine  USS Arlington (LPD-24) gemisi ve bir Patriot bataryasının gönderilmesini  onayladı." ifadelerine yer verildi.
Bu unsurların da İran'ın ABD'ye ait bazı hedeflere saldırmayı  planladığı iddiaları üzerine hafta başında bölgeye gönderilen "USS Abraham Lincoln" Uçak Gemisi Taarruz Grubu ile Bombardıman Görev Gücüne katılacağı belirtilen açıklamada, "Savunma Bakanlığı İran rejimi, ordusu ve destekledikleri  güçlerin faaliyetlerini yakından izlemektedir." denildi.
 
ABD, hafta başında İran'ı hedef göstererek, USS Abraham Lincoln uçak gemisi ile 4 nükleer kapasiteli B-52 bombardıman uçağından oluşan bir görev grubunu Körfez bölgesine sevk etmişti.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap