SON DAKİKA

Haber > Gündem > NATO'dan S-400 açıklaması

NATO'dan S-400 açıklaması

27 Haziran 2019 Perşembe - 16:51

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Umarım, bu görüşmede hepimiz için zor bir konu olan S-400 tedariki hakkında bir ilerleme sağlanabilir" dedi.

Brüksel'de iki gün süren NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın  ardından basına açıklamalarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, müttefiklerin bugün Afganistan'daki gelişmeleri ele aldığını aktardı.

NATO'nun Afganistan'daki Kararlı Destek Misyonu'nun ülkedeki güvenlik  güçlerini destekleyerek barış imkanı sağladığını değerlendiren Stoltenberg,  "NATO'nun Afganistan'a ilişkin kararlılığı sürüyor." vurgusu yaptı. Stoltenberg, NATO'nun 2024'e kadar Afgan güvenlik güçlerine mali  destek vermeye devam edeceğini ifade ederek, "Afganistan'ın uluslararası  teröristler için tekrar güvenli liman olmasını engellemek için gerekli olduğu  müddetçe ülkede kalmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.
 
Uzay politikası onaylandı
 
NATO'nun kendini uyarlama sürecinde bugün önemli bir adım atıldığını  duyuran Stoltenberg, "Kapsamlı bir uzay politikasına onay verdik. Uzay,  ittifakımızın savunma ve caydırıcılığı için büyük önem taşıyor." diye konuştu.
 
 S-400 tedariki
 
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'nin S-400 tedarikinin  gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine, bu konunun Savunma Bakanları  Toplantısı'nın resmi gündeminde bulunmadığını ancak, ikili görüşmelerde ele  alındığını ifade etti.Türkiye ve ABD arasında diyaloğun sürmesini memnuniyetle  karşıladığının altını çizen Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve  ABD Başkanı Donald Trump'ın G-20 çerçevesinde bir araya geleceğini hatırlatarak,  "Umarım, bu görüşmede hepimiz için zor bir konu olan S-400 tedariki hakkında bir  ilerleme sağlanabilir." şeklinde konuştu.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap