SON DAKİKA

Haber > Gündem > Meral Akşener; ''Trabzonspor’un haklı, mücadelesine gölge düşürmeyin''

Meral Akşener; ''Trabzonspor’un haklı, mücadelesine gölge düşürmeyin''

20 Şubat 2020 Perşembe - 14:08

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘An meselesidir’ olarak işaret ettiği İdlib Harekatı’na tam destek geldi. Akşener, “Türkiye'nin çıkarı neyi öngörüyorsa onun yanında dururuz” dedi.

Esnaf ziyareti ve partilileri ile bir araya gelmek için Edirne’ye gelen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyaretlerinin ardından partisinin il başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi.

Akşener, bir gazetecinin ‘İdlib harekâtı gündemde, meclise gelirse duruşunuz ne olacak?’ sorusuna, “Valla, İdlib konusu meclise gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama biz o darbe tartışmalarını da çok tehlikeli bulmuştuk çünkü yurtdışında askerimiz var. Yani o çocukların moralini bozmayı, onları yöneten komutanların moralini bozmayı doğru bulmadığımız için yani bizim bakış açımız Türkiye'nin çıkarıdır. Bizim hiçbir resmi bilgimiz yok. Basından, sizler aracılığıyla öğrendiğimiz gibi ama temel bir ilkemiz vardır; Türkiye'nin çıkarı neyi öngörüyorsa onun yanında dururuz. Orada şüphe yok” şeklinde cevap verdi.

“Trabzonspor’un haklı, gayretli mücadelesi üzerine gölge düşürmeyin”

Özellikle son dönemde Trabzonspor üzerinden gündeme yeniden gelen spor ve siyaset ilişkileri ile ilgili de konuşan Akşener, “Benim konuşmam yeniden okunup dinlendiği zaman aslında ne dediğim ortaya çıkar. Hangi takım olursa olsun oraya siyasetçilerin elini, olumlu ya da olumsuz ellememesi gerektiğini söyledim. Futbolu ya da sporu siyasetin müdahalesinden uzak tutmanın doğru olduğunu söyledim. Bu genel ilke herkes için geçerli. Trabzonspor özelindeyse, Trabzonlular heyecanlı, canlı ve kulüplerine de çok kalpten bağlı insanlar. Onlar için söylediğim tekrar okur ve dinlenirse, söylediğim şey şu; 'Trabzonspor'un gayretlerini, mücadelesini bir tartışma konusu, siyaset yapmasın'. Yıllardır mücadele eden fırtına gibi bir takımdan bahsediyoruz. Dolayısıyla bu takımın kendi gayretiyle kazandığı itibarın, sonucun üzerine gölge düşürmeyin dedim. Benim söylediğim açıktır; spora hiçbir siyasetçi, ben dahil karışmayın, taraftarları birbirinin karşısına dikmeyin, bari orada insanlar rahatlasın. Sporun heyecanı içerisinde mutluluk buluyor insanlar. Bu mutluluğu ortadan kaldırmayın ve Trabzonspor'un haklı, gayretli mücadelesinin üzerine gölge düşürmeyin. Dediğim bu” dedi.“Gezi toplumsal bir itirazdı, doğrusuyla, eğrisiyle yaşandı ve bitti”

Gezi parkı olaylarının gündemi değiştirmek adına yeniden ortaya atıldığını söyleyen Akşener, “Gezi bir toplumsal itirazdı. Doğrusuyla, eğrisiyle yaşandı ve bitti. Şimdi bütün bunları ben gündem değiştirmek, gerçek problemleri örtmek üzere ısıtıp ısıtıp ortaya konulan bir tavır olarak görüyorum dedi.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
4
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Koronavirüs vaka ve ölümlerin hangi şehirde olduğununun söylenmemesi

Yorumlar


550

kayhan
1 ay önce
bak bak kadin daki kafaya bak trabzon halkini zanediyorki trabzonspor dersem bana oy veririler hey aksener yagciliga gerek yok biz trabzon insani cok zekiyiz fikralarimiza aldanmayin ..sen git feneri destekle oldumu sana trabzondan yag cikmaz ok cancazim
Mehmet
1 ay önce
Trabzonsporun haklı mücadelesi diye sende söylüyorsun. Haklı mücadelemizde siyasi olsun olmasın herkesin haklının yanında olması gerekmiyor mu. Yoksa sizin siyasi anlayışınıza haktan ziyade siyasi manevralar mı önemli. Haklıysak yanımızda olacaka siyasiler tabi. Susutuğunuzda haksızın yanında olmuyuyormusunuz. Haklıya destek veren siyasiler sizce suçlu ama susarak haksıza destek verenler suçsuz öyle mi.
Süha
1 ay önce
Dün, Fenerbahçe tribünlerinin sözcülüğüne soyunmuştun bugün, “Trabzonspor’un haklı, gayretli mücadelesi üzerine gölge düşürmeyin” diyorsun. Dün Fenerli, bugün Trabzonsporlu! Ünal Karaman görevinden ayrılınca Örs de, Ağıralioğlu da açıklama yağmış; Trabzonspor tesislerini İP'çi militanlar basmıştı. Sporu siyasete bulaştıran sürekli İp olmaktadır. Kaldı ki Akşener, Trabzon'un evladı Sayın Albayrak'a sürekli damat diyerek aşağılamaya çalışmaktadır. Bu dilin kirli, üslubun saygısızlıkla malul olduğu bilinmelidir.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap