SON DAKİKA

Haber > Gündem > Maskeler ve kısıtlamalar kalkıyor mu? Kabine Toplantısı ne zaman?

Maskeler ve kısıtlamalar kalkıyor mu? Kabine Toplantısı ne zaman?

21 Haziran 2021 Pazartesi - 11:00

Koronavirüs salgınında vaka ve ölüm sayıları azalması gözleri yeni alınacak kararlara çevirdi. Bugün yapılması beklenen kabine toplantısında gündem yeni normalleşme adımları.

NATO toplantısı nedeniyle geçtiğimiz hafta yapılamayan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugün gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı'nda Temmuz ayı itibariyle kademeli normalleşmede yeni adımların atılması bekleniyor. 

Bir başka deyişle düşen vaka sayılarıyla birlikte Pazar günü yasaklarının kaldırılması, sokağa çıkma yasağı saatinin ileri alınması gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor.

PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI KALDIRILACAK MI?

1 Haziran'da yürürlüğe giren kademeli normalleşme ile sokağa çıkma kısıtlaması saat 22'den sonra olacak şekilde düzenlenmiş, Pazar günleri ise tamamen kısıtlama kapsamında kalmıştı. 

Pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasının devam edip etmeyeceği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamayla belli olacak.

MASKE ZORUNLULUĞU KALKACAK MI?

Toplantı ile ilgili olarak en çok merak edilen konuların başında maske geliyor. Artan aşılamayla birlikte açık alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması da gündemde.

Ancak bu konunun da gündeme gelmesi bekleniyor. Maske zorunluluğunu sonbahara doğru kalkması bekleniyor.

TURİZMCİLERE DESTEK DEVAM EDECEK Mİ?

Truzimcilerin de göz kulağı kabine toplantısında. Turizmciler bu ay sona erecek KDV desteğinin uzatılmasını bekliyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap