SON DAKİKA

Haber > Gündem > Kıvırma samimiyetini göster

Kıvırma samimiyetini göster

22 Ağustos 2015 Cumartesi - 17:07

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci AK Parti İzmir 51. İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

Toplantıda son dönemde yaşanan terör olaylarını değerlendiren Bakan Zeybekci, ''Dün akşam Burdur’daydık. Burdur’da hain bir pusu ile şehit edilen Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün ailesi ile birlikteydik. Onların acısını paylaştık. Anası ile konuşuyorum, eşi ile konuşuyorum. Dedim ki 'Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımız’ın selamları var. Mekanı cennet olsun Allah sizleri cennetin en güzel yerinde kavuştursun dediler'. Anne ve babası; 'Sizde bizden Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza selam söyle, dik dursunlar, vatan sağolsun' dediler. Bunu söyleyen bir anaydı. Bu vatan hepimizin, bu ülke, bayrak, devlet hepimizin. Bunu bana Diyarbakır Ergani’de duvara yaslanmış Mehmet amca aynısını söyledi. Dedi ki bana benim yakamdaki bayrağı göstererek; 'O bayrak benim bayrağım, bu devlet benim devletim. Bu hainlere, bu vatanı, milliyeti ve bayrağı olmayan bu hainlerle benim öz kardeşlerimi, Kürt kardeşlerimi sakın kimse karıştırmasın. Çünkü istedikleri o.’ Biz bu milletin evlatları olarak biz şehadete, şehit olmaya inanırız, ama o hainlerin böyle bir şansı, imkanı, nimetleri de yok” dedi.

“Zannettiler ki Tayyip Erdoğan biraz sessiz kaldı, sustu. Biraz hükümetimiz Başbakanımız biraz sessiz kaldı. Bunlar sandılar ki, bunların acizliğindendir” diyen Zeybekci, “Yeri göğü başlarına yıkacağız. O katillerin başları Irak’a , Suriye’ye, İran’a kaçmış, cehennemin dibine dair gitseler bulup getireceğiz'' diye konuştu.

“AK PARTİ PROJE ÜRETİYOR”

AK Parti kadrolarının proje ve çözüm ürettiğini de vurgulayan Bakan Zeybekci, ''İzmir ile ilgili AK Partililerin dışında bir tane sevdalı gördünüz mü? Bir tane proje duydunuz mu İzmir ile ilgili. Biz zaman zaman İzmir’e geliyoruz, İzmir ile alakalı hayallerimizi anlatıyoruz. Bir daha geldiğimizde somut adım atmış olarak geliyoruz. İzmir Ege’nin başkentidir” dedi.

Bakan Zeybekci, “İzmir’in belirli bölgelerini turizm gelişim bölgeleri olarak ilan ettiğiniz anda biz de Ekonomi Bakanlığı olarak derhal oraya Türkiye’nin en büyük teşviklerini verebiliyoruz. Yapmaları gereken tek şey oturmaları ve planlamaları ve bunları meclisten geçirmeleri. Defalarca burada söyledik ama bir adım dahi atılmıyor” diye konuştu.

“DOLAR DÜNYADA ARTIYOR”

Kriz çıkacağı yorumlarına da tepki gösteren Zeybekci, ''Soruyorum, kriz çıkması için bir tek gerekçe söyle bana? Doların bu şekilde artması ile ilgili bir tek gerekçe söylüyor. Dolar dünyada artıyor. İngiliz Sterlini karşısında arttı, Japonya Yeni karşısında da arttı, euronun karşısında da arttı, Çin’in yuanı karşında da arttı. Zaten Ruslar’ı ve Brezilyalılar’ı söylemiyorum, onların karşısında nasıl arttığını. Ben dengimi söylüyorum, kendimi euro ile kıyaslıyorum. İngiliz Sterlini, Kanada Doları, Japon Yeni ile kıyaslıyorum. İlla diyorlar ki kriz çıkacak” şeklinde konuştu.

Koalisyon görüşmelerinde diğer partilerin her şeye hayır dediğini ifade eden Bakan Zeybekci, ''Hani bazen asılırsan da ayaklarını direr de gelmez ya şimdi seçime de öyle yapıyorlar. Sürüye sürüye seçime götüreceğiz onları. Milletin karşısına götüreceğiz. Milletin karşısına oturtacağız diyeceğiz ki biz geldik. Bak sen böyle bir talimat verdin, böyle bir emir verdin, her şey senin gözünün önünde oldu, her şeye sen şahit oldun. Yeniden karar vermen gerekiyor. Yeniden karar verecek millet ne derse o olacak'' dedi. 

DEMİRTAŞ'A 'KIVIRMA'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı kast ederek konuşan Bakan Zeybekci, ''Bugün İzmir’e gelmiş, İzmir’e geldiğinde ders alır. Bundan önce almadı, bundan önce geldi kandırdı. Şimdi gelmiş barış görüşmesi, barış yürüyüşü diyor. Bir kere ağzının kenarından bir kere de ki; o lanet silahları bırak de, o terör de, artık de ki bu memlekette kardeş kanı dökülmesin de, bir kere samimiyetle bunu söyle, bir kere de ki o PKK denen terör örgütüne katil de, terör örgütü de. Bir kere öyle bir şey deki bu ülkenin insanları ‘Hah oldu şimdi’ desin. Kıvırma, bir kere samimiyetini göster. Ve ben bu hain ahtapotun en vahşi kolu olan PKK’yı, o ahtapotun kolunu güvercin şekline boyayıp da bu milletini pazarlayanlara da diyorum ki ne olur yapmayın bunu’'' dedi.

 “771 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ”

Terör olaylarına değinen Turhan, ''Terör olaylarının artmasına AK Parti’nin seçim hırsına ve Cumhurbaşkanı’nın başkanlık için yapıldığına dair zihin fukaralığı görüyorum. Kimin güvenlik güçlerini şehit ettiği, kimin pusu kurduğu, kimin bu olayları gerçekleştirdiği belli değil mi? Millet bu örgüte çok büyük bir imkan tanımıştır. Onlar bu olayın aksine terör propagandası yaptılar. Bir milletvekilin topla silahla ne işi olabilir. Dün itibarıyla operasyonlarda ölü olarak ele geçirilen terörist saysı 771'dir. Bundan sonra terör örgütü kayıtsız şartsız silahı bırakana, sınırlarımızı terkedene kadar her şeyi yapacağız. 7 Haziran'dan sonra gelinen süreçten sonra AK Parti’nin Türkiye için temel taşı olduğu görülüyor. Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı vardır. 1 Kasım’a inşallah seçim sandığı kurulacak. Şimdiye kadar çalıştığımızdan daha fazla çalışarak, canımızla, kanımızla çalışacağız’’ dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap