SON DAKİKA

Haber > Gündem > İsmail Saymaz Hilal Kaplan'a geçmişi hatırlattı! "Kaplan, Fethullah Gülen için şiir yazmış bir kadın...''

İsmail Saymaz Hilal Kaplan'a geçmişi hatırlattı! "Kaplan, Fethullah Gülen için şiir yazmış bir kadın...''

30 Ocak 2021 Cumartesi - 10:05

İktidara yakın Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan, cevap hakkını kullanmak için katıldığı Habertürk canlı yayınında sunucu Hülya Kökenek'i ve İsmail Saymaz'ı hedef aldı. Kökenek, Kaplan'ı "Siz cevap hakkı sınırlarını aştınız" diyerek yayından aldı. İsmail Saymaz ise, "Kaplan, Fethullah Gülen için şiir yazmış bir kadın. Şimdi utanmadan o geçmişini sileceğini zannediyor" dedi.

Habertürk yayınındaki eleştirilere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan Sabah yazarı Hilal Kaplan, yayından alındı.

Kaplan, Habertürk'te katıldığı Hülya Kökenek'in sunduğu Enine Boyuna programına telefonla bağlanarak Ökenek'i ve programın konuklarını hedef aldı.

Kaplan açıklamasında, "Adımın geçtiğini öğrendim. 1 saattir bekliyorum. Öncelikle burada bir mizansen var. Habertürk’te genelde bu oluyor zaten. Bazı isimler anılıyor, onlara itibar suikastı yapılıyor, ondan sonra yola devam ediliyor. Ben bu mizansenin perdesini indireceğim. Bakın insanlara bazı şeylerde insanların ismini anmadan önce, önce kendinize bir bakacaksınız.

Hülya Hökenek, siz, Öcalan’la Beyrut’ta Fatih Altaylı’yı röportaj yapmaya götüren kişisiniz. Sanıyorum Fatih Altaylı’yla bağlantınız nedeniyle de şu an Habertürk’tesiniz. Bunun üzerinden de halen daha programlarınızda, bu geçmişinizi görmeden insanları… Bu röportajla ne kadar gurur duyduğunuzu söylediğiniz röportajlarınız da var. Siz böyle birisiniz" dedi.

YAYINDAN ALINDI

Kaplan ayrıca İsmail Saymaz'ı da hedef alarak, "İkincisi, İsmail Saymaz. İsmail Saymaz’ın FETÖ konusunda, PKK konusunda, hatta kapatılan PKK kanalında söylediği sözleri var" ifadelerini kullandı.

Programın sunucusu Hülya Hökenek, Hilal Kaplan'ı, "Hilal Hanım siz itibar suikasti yapıyorsunuz. Siz cevap hakkı sınırlarını aştınız. Size çok teşekkür ediyoruz" diyerek yayından aldı.

İSMAİL SAYMAZ: HİLAL KAPLAN ÇÖZÜM SÜRECİNDE POŞU BAĞLAYIP, SÜREÇ BİTİNCE ASKER POSTALI GİYMİŞ BİR KADIN

İsmail Saymaz kendisini hedef alan Hilal Kaplan'a canlı yayında yanıt verdi.

Saymaz, "Hilal Kaplan çözüm sürecinde poşu bağlayıp, süreç bitince asker postalı giymiş bir kadın. Hilal Kaplan, Taraf gazetesinin tetikçisidir. Ben bu stüdyolarda cemaatçilerin yüzüne konuşurken gıkını çıkaramıyordu. Ben İlhan Cihaner'i, Hanefi Avcı'yı yazdığımda cemaatin bulunduğu gazeteden bana ateş ediyordu. Hilal Kaplan kim olabilir? Kaplan, Fethullah Gülen için şiir yazmış bir kadın. Şimdi utanmadan o geçmişini sileceğini zannediyor. PKK'yla ilgili övgü dolu tweet'leri Twitter'da cirit atıyor" ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Serdar
2 ay önce
Fetö gerçek yüzünü göstermeden önce kandırdıkları çok oldu.Hilal Kaplan da kandı.Tıpkı dersanelerine giden insanlar gibi.Ancak gerçek yüzü ortaya çıktıktan sonra gazetelerinin önünde destek için hangi parti vekilleri yattı.oylarına ihtiyaç var diyen kimdi.bunları da söyle.
Turgay
2 ay önce
Hadi fetö'yü anladık da PKK'ya övdüğü satırları nereye koyacağız. Türk ordusuna hakaret eden sözlerini nereye KOYACAĞIZ.
Serkan
2 ay önce
FETO nun gerçek yüzünü gördü ve vazgeçti diyorlar. bence vazgeçtikleri filay yok, baktılar papuç pahalı, hemen yan çizdiler. İlerde FETO yerine başka örgütler çıkar, paralarını onlar verir o örgüte tabi olurlar. O zamanda vatan severlere yine cellattık yaparlar. Yıllardır FETO nun gerçek yüzünü anlatmaya çalışanlarıda şimdi FETO cü diye suçluyorlar. yazıkkkkk
Kerem seyril
2 ay önce
Tecavuzculere susan terör örgütüyle anayasa yapanları yaz kalemsorler

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap