SON DAKİKA

Haber > Gündem > HDP'nin hizmet suikastini Savcı Sayan ifşa etti

HDP'nin hizmet suikastini Savcı Sayan ifşa etti

30 Temmuz 2019 Salı - 21:12

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'nin Doğu illerinde yakaladığı büyük çıkış, HDP'lileri rahatsız etti. Ağrı'da HDP'nin provokatörlerinin AK Parti'li belediyeye hizmet suikasti, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan tarafından ifşa edildi.

31 Mart yerel seçimlerinde AK PartiHDP'nin bir önceki seçimde kazandığı 3 ilde kazanmayı başardı. Buna göre Şırnak'ta AK Parti'nin adayı Mehmet Yarka, Ağrı'da Savcı Sayan ve Bitlis'te Nesrullah Tanğlay yerel seçimlerde kazanan isimler oldu. AK Parti'nin Doğu illerindeki bu çıkışı HDP'lileri rahatsız edip provokatörlerini harekete geçirdi. 

HİZMET SUİKASTİNE BAŞLADILAR

Doğu illerinde kaybettikleri belediyeler sebebiyle 31 Mart'ın kuyruk acısını yaşayan HDP'liler, AK Parti'nin hizmetlerini sabote etme peşine düştü. Ağrı'da HDP'li provokatörler, çöp konteynerleri çevresinde kasıtlı olarak görüntü kirliliği yarattı, kimi konteyner dışarısına çöp atarken kimileri de konteynerleri devirerek çöpleri etrafa saçtı. 

"SİZ ONURSUZLARI YENMEYE KARARLIYIZ"

HDP'lilerin bu provokasyonu Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ı isyan ettirdi. Savcı Sayan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın...Siz onursuzları yenmeye kararlıyız...Önünüzde diz çökmeyeceğiz..Ama sizi dize getireceğiz..." ifadelerini kullandı. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Trabzonspor sizce şampiyon olur mu?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap