SON DAKİKA

Haber > Gündem > Hatay Belediye Başkanı iki kardeşine de kadro vermiş!

Hatay Belediye Başkanı iki kardeşine de kadro vermiş!

30 Temmuz 2019 Salı - 14:16

CHP’li belediyelerdeki akraba ataması haberlerine bir yenisi daha eklendi, bu kez adres Hatay Belediye Başkanlığı. Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kendisini belediyenin iştiraklerinden HATSU'nun yönetim kurulu başkanı yaptı. Savaş’ın kardeşi Metin Savaş da, HATSU’nun özel kalem müdürü yapıldı. Lütfü Savaş’ın diğer kardeşi Mehmet Savaş da belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü’nde saha şefi yapıldı.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediyelerde yapıldığı iddia edilen usulsüz atamalar gündeme oturdu.

CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde 11’i büyükşehir 263 belediye başkanlığı kazanarak dikkat çekti. Seçim çalışmalarını ‘Halkçı belediyecilik’ sloganı ile yapan CHP,  ‘İşi ehline vereceğiz’, ‘Atamalardaki tek kriter liyakat olacak’ söylemleri ile seçmenden oy istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Afyon’da bir araya geldiği belediye başkanlarına işi ehline verme çağrısı yaptı. ‘Belediyede yapacağınız her atama liyakatli olacak’ diyen Kılıçdaroğlu, ‘Partinin Genel Başkanı olarak söylüyorum ‘Falan milletvekili aradı onun akrabasıymış’ hiç dinlemeyeceksiniz. ‘Genel Başkanın akrabası’ hiç dinlemeyeceksiniz, kapının önüne koyacaksınız’ dedi.

Ancak tüm bunlara rağmen, seçim çalışmalarının merkezine tasarruf ve liyakati koyan CHP'li belediyelerden torpilli atama haberleri gelmeye başladı. 

Bunun da son örneği Hatay belediyesinde yaşandı. 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kendisini belediyenin iştiraklerinden biri olan HATSU şirketine yönetim kurulu başkanı olarak atadı. Savaş’ın kardeş, Metin Savaş da HATSU’nun özel kalem müdürü yapıldı. Lütfü Savaş’ın diğer kardeşi Mehmet Savaş da belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü’nde saha şefi yapıldı.

İzmir’de 4 belediyede tartışmalı atama

İzmir'in Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, üniversite öğrencisi oğlu Efe Uygur’u, 7 bin lira maaşla belediye şirketi olan Torbalı Personel Özel Güvenlik Gıda İnşaat Temizlik Şirketi’ne (TORBEL) Genel Müdür Yardımcısı olarak atadı.  Gelen tekiler üzerine geri adım atan Uygur oğlunu görevden aldı.

Yine İzmir’de, CHP'li Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel, kuzeni Oya Ceritoğlu'nu, Selçuk Belediyesi'ne sekreter olarak işe aldı.

Menderes Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Kayalar amcasının oğlunun eşi Nuriye Kayalar'ı özel kalem müdürü olarak göreve başlattı. Kayalar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevini de üstlendi.

CHP'den İzmir Menderes Belediye Başkan aday adayı olan Mesut Taşdemir, Park Bahçeler Müdürü olarak atandı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un, halasının eşi İrfan Aras'ı başdanışmanı olarak atadığı da basına yansıdı.

Karabük’ün Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse'nin de kardeşi Zafer Köse'yi özel kalem müdürlüğü görevine getirdi.

Son haber ise Adana Seyhan'dan geldi. CHP'li Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın damadı Ahmet Erdal Şenyurt'u özel kalem müdürü olarak atadığı ortaya çıktı. Duruma Genel Merkez el koydu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap