SON DAKİKA

Haber > Gündem > Financial Times, TL'nin değeri konusunda Erdoğan'ı hedef aldı

Financial Times, TL'nin değeri konusunda Erdoğan'ı hedef aldı

29 Kasım 2021 Pazartesi - 11:28

Türk Lirası'nın değerindeki gerilemeye işaret eden İngiltere merkezli gazete, hükümetin görev süresini sorgulamaya çalıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faizlerin düşürülmesine yönelik izlenen politikaya destek açıklaması yapmış, "Bu faizler düşecek. Yüksek faize halkımızı da çiftçimizi de ezdirmeyeceğiz." demişti.

Benimsenen ekonomi programına ilişkin kararlılık vurgusu yapan Erdoğan, "Ne yaparlarsa yapsınlar bizi üretim, istihdam ve cari denge odaklı ekonomi programımızdan geri döndüremeyecekler." ifadesini kullanmıştı.

İNGİLİZ BASININDA TÜRK LİRASI YORUMU

Döviz kurlarındaki dalgalanmaların ardından Financial Times gazetesi, Erdoğan'ı hedef almaya çalıştı.

Haberde, liranın değerindeki gerilemenin "geçmişte olduğu gibi ülkenin ekonomik temellerindeki sorunlardan kaynaklanmadığı" belirtildi.

ERDOĞAN'I HEDEF ALDILAR

Hükümetin hedef alındığı yazıda, "Aniden rotasını değiştirmediği sürece, büyük potansiyele sahip bir ülke olan Türkiye'nin önündeki tek soru, Cumhurbaşkanı'nın daha ne kadar görevde kalacağıdır." ifadesi kullanıldı. Financial Times, TL nin değeri konusunda Erdoğan ı hedef aldı #1
Financial Times, TL nin değeri konusunda Erdoğan ı hedef aldı #2

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

fiber.
2 ay önce
Demek doğru yoldayız.İktidar doğru yolda.Bunlara çok kötü dokunuyor erdoğan.Bidon da turup ta aynı şeyleri söylemişti, biri dolarla biri muhalefete destek vererek..Bunlar Türkiyeyi istedikleri gibi kullanmak ve bağımsızlığını özgürlüğünü engellemek.Aynı zamanda yönetmek istiyorlar.Milletin oyunun hiç bir önemi yok.Onlar ne derse o.Muhalefetin nasıl bir hainlik yaptığını acaba milletimiz anlıyormu.?
inquisitive
2 ay önce
yazida yanlis bir sey yok, okurlari yaniltmayin havuz medyasi kupurleriyle, bizim sorunumuz erdogan demiyor, turkiye nin sorunu erdogan diyor,

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap