SON DAKİKA

Haber > Gündem > Erdoğan’ın sözleri gündem oldu: Daha az alıyorsan, bize oy verme

Erdoğan’ın sözleri gündem oldu: Daha az alıyorsan, bize oy verme

06 Ağustos 2022 Cumartesi - 14:34

Erdoğan'ın 2011 yılında halka hitaben "Eğer 8 yıl öncesi asgari ücretle aldığın yumurtadan, aldığın sütten, aldığın peynirden, aldığın ekmekten bugün daha az alıyorsan bize oy verme" sözleri olay oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2011 yılında halka hitaben “Eğer 8 yıl öncesi asgari ücretle aldığın yumurtadan, aldığın sütten, aldığın peynirden, aldığın ekmekten bugün daha az alıyorsan bize oy verme” sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Türk Lirası’nın tarihi değer kaybı ve rekor seviyelerdeki enflasyon oranları nedeniyle asgari ücretlinin, emeklinin, işçinin alım gücü neredeyse sıfırlandı.

Geçmiş yıllardaki asgari ücretle alınabilenler ile bugünkü asgari ücretle alınabilenler arasındaki büyük farkı gözler önüne seren paylaşımlar son dönemde sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer almaya başladı.

YUMURTA, PEYNİR, SÜT, EKMEK ÖRNEĞİ

Bu tür paylaşımların sayısı her geçen gün artarken; Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılının Mart ayında Adana’da yaptığı konuşmada sarf ettiği “Eğer 8 yıl öncesi asgari ücretle aldığın yumurtadan, aldığın sütten, aldığın peynirden, aldığın ekmekten bugün daha az alıyorsan bize oy verme” sözleri sosyal medyada gündem oldu.

2021 yılının son günlerinden beni sürekli halktan “sabır” bekleyen Erdoğan’ın 11 yıl önceki video kaydı sosyal medya platformlarında milyonlarca kez izlendi.(Sözcü)

Beğendim
2
Sevdim
7
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Cevdet
2 gün önce
Eeee Kirasini veremeyenden Dünyanin en Zenginleri arasina giren biri olarak hic bir seye ihtiyaci kalmadi ve BOP - Esbaskani olarak Görevinin bir bölümünü de tamamlamis oldu.
Yakup
2 gün önce
AKP döneminde ki asgari ücretle obur partiler in asgari ücret konusu konuşulmaz bile eski asgari ücret sadece ekmek alabilir dır fakir edebiyatı yapmayı bırakın biz sizin gibi fakir edebiyatla yapanları çok gördük geçin bu işleri bu kadar biliyorsunuz ya bir parti kurun ve ya bir partiden aday olun

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap