SON DAKİKA

Haber > Gündem > Erdoğan’dan şok tepki: Ne diyor bu ya, bu müteahhidi değiştirelim biz

Erdoğan’dan şok tepki: Ne diyor bu ya, bu müteahhidi değiştirelim biz

20 Mayıs 2022 Cuma - 16:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Arnavutköy’de temel atma töreninde müteahhidi sahneye çağırıp verdiği tepkiyle şoke etti. Erdoğan, “36 ayda biter diyor. Bu müteahhidi değiştirelim biz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Arnavutköy’de Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri’nin temel atma töreninde müteahhidi sahneye çağırıp fırça çekti. Erdoğan, “36 ayda biter diyor. Sen nasıl Fatih torunusun? Bu müteahhidi değiştirelim biz. 24 saat çalışacaksınız, full time!” dedi.

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, projenin müteahhidini sahneye çağırdı ve şunları söyledi:

- Burayı ne kadar zamanda bitireceksin?

- 36 ay

- Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun. Ne yapıyorsun sen ya? Hamza Bey (Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci) 36 aydan 30 aya indi. Ne diyor bu ya? Bu müteahhidi değiştirelim. Olmaz, olmaz. Sen Kanuni Sultan Süleyman’ı duydun mu, tanıdın mı? Süleymaniye Camii’ni ne kadar zamanda bitirdi? Hamza Bey ne kadar kadar zamanda bitirdi? Bir yılın altına düşürdü mü? Olmaz, şimdi 24 saat anlayışıyla çalışacaksınız ve burayı kesinlikle önümüzdeki yıl bugünlerde bitireceksiniz.

AYNI BAHÇEDE CAMİ, KİLİSE VE HAVRA YER ALACAK

2016’da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Darülaceze'nin bir versiyonunun Avrupa ve Anadolu Yakası'nda olmak üzere iki büyük sosyal hizmet şehri kurulması talimatıyla başlayan proje için ilk adım 2018’de atıldı.

Projeye göre 23 blok, 1068 yatak kapasiteli tesisten oluşacak şehir, 150 bin metrekarelik alanda kurulacak, meydanda köy kahvesi ve restoran, 500 kişilik cami ile aynı bahçe içerisinde kilise ve havra yer alacak.

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
7
Üzgün
0
İnanılmaz
3

Yorumlar


550

OLUR
1 ay önce
ALGI PEŞİNDELER ŞİRİN GÖRÜNMEK AMA HALK DA YEMİYOR
Doğru söz
1 ay önce
Sen Cehalete hitabete devam et! Ne yani sen ihaleye çıkarken süre koymadın da temel atmada mı süre pazarlığı yapıyorsun? Bazı zeflemeler için inananı derler ya... İste öyle bir şey. Kusura bakma hikâyelerin bayatladı bay Recep... Ben bu zeflemeleri sindireniyorum. Midesi sindirene afiyet olsun.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap