SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ekrem İmamoğlu, canlı yayında suikast iddialarına ilişkin konuştu: 'Ne oluyor?' dedim

Ekrem İmamoğlu, canlı yayında suikast iddialarına ilişkin konuştu: 'Ne oluyor?' dedim

02 December 2020 Wednesday - 22:51

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu suikast iddialarına yönelik canlı yayında açıklamalarda bulundu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuk olduğu programda, kendisine yönelik suikast hazırlığı iddialarına ilişkin konuştu. Konuyla ilgili bir istihbarat notunun olduğunu dile getiren İmamoğlu, "Zaten bu tür olayları çok da gerekmedikçe benimle paylaşmıyor yönetici arkadaşlarım" dedi.

Bazı basın yayın organlarında, terör örgütü DEAŞ tarafından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast düzenleneceği yönünde haberler yer almıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaları yalanlarken, Ekrem İmamoğlu'ndan da açıklama geldi.

"BU TÜR OLAYLAR GEREKMEDİKÇE BENİMLE PAYLAŞILMIYOR"

Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunduğu programa konuk olan İmamoğlu, "Normal yaşamımda benim bundan haberim yok, zaten bu tür olayları çok da gerekmedikçe benimle paylaşmıyor yönetici arkadaşlarım" ifadelerini kullandı.

"HAREKET ALANIMLA İLGİLİ TEDBİRLER ALINDI"

İmamoğlu şunları söyledi:

Koronavirüs vakaları rekor kırarken ABD'den ezber bozan karantina kararı

Rusya'ya ABD kuşatması! Dünyanın en büyüğü harekete geçiriliyor

Tedbirlere rağmen korona verilerinde vahim artış! Vaka ve vefatlar yine rekor kırdı

"Bir istihbarat notu var, deniliyor ki, 'Evet böyle bir tehdit istihbaratı var, bununla ilgili gerekli tedbirleri alın'. Adı geçen terör örgütlerinin ismi veriliyor.

Baktım ki benim hareket alanımla ilgili tedbir alıyorlar. Bu konuda uyarılar sıklaşınca 'Ne oluyor arkadaşlar' dedim, böyle bir notun geldiğini emniyet tarafından, kendilerinin de bunu ekine koyarak valiliği bilgilendirme ve tedbir almak gerekiyorsa tedbir alma noktasında valiliğe bir yazı yazdıklarını bana anlattılar. Konu bizde bu kadar, konuyla ilgili başka hiçbir detay yok.

Çıkan haberlerde başka detaylar da var, bu bilgilerin muhatabı İçişleri Bakanlığı, emniyet güçlerimiz. Benim şu an aktarabileceğim şeyler bunlar"

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap