SON DAKİKA

Haber > Gündem > Çözüm süreci buzdolabına konulmuştur

Çözüm süreci buzdolabına konulmuştur

08 Ekim 2015 Perşembe - 09:36

Japonya yolunda uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan cumhurbaşkanı Erdoğan, çözüm sürecine de değindi.

Erdoğan, "ben çözüm süreci kaldırılmıştır demedim, şu aşamada buzdolabına konulmuştur dedim. İşler yoluna giderse, süreç yeniden gündeme gelir." dedi.

Çözüm sürecinin geleceği ile ilgili soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermedi ama sürecin geldiği noktadan HDP'yi sorumlu tuttu. "Terör örgütünü arkasına alan siyasi parti çözüm sürecine uymadı. Meydanlarda sokağa dökülün çağrısı yaptı" diye konuştu.İç Güvenlik Yasası'nın uygulanması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı,"ben artık valilerimizin, emniyet mensuplarımızın, jandarmamızın, askerimizin daha kararlı olduklarını görüyorum. Vatandaş, devletin kendi yanında olduğunu hissetmeli" dedi. Çözüm sürecinin işler yoluna girmesi durumunda yeniden gündeme gelebileceğini kaydeden Erdoğan, "Ben çözüm süreci kaldırılmıştır demedim, şu aşamada buzdolabına konulmuştur dedim" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, Şırnak'ta öldürülen bir PKK'lının cenazesinin bir polis aracına bağlanarak sürüklenmesi konusuna da değindi. "Olayın ayrıntılarını bilmiyorum. Çeken kim, çekilen kim, tabii ki incelenmeli. Devletin polisi öyle bir şey yapmışsa, elbette ki yapılan yanlıştır. Öyle bir şey olmamalı" dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap