SON DAKİKA

Haber > Gündem > 'Corona virüs var' diyerek tahliye istediler

'Corona virüs var' diyerek tahliye istediler

18 Mart 2020 Çarşamba - 15:00

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde, göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu 24 kişinin ölümüyle sonuçlanan faciayla ilgili davada 5i tutuklu 14 kişinin yargılanmasına devam edildi. Duruşmada sanık avukatları, koronavirüs nedeniyle müvekkillerinin risk altında olduğunu öne sürerek, tahliyelerini talep etti.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesi açıklarında, 21 Eylül 2017'de göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu 24 kişi hayatını kaybetti. Olayla ilgili olarak Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 5i tutuklu 14 sanık hakkında 10'u çocuk 24 kişinin boğularak ölümüne sebep oldukları iddiasıyla olası kasıtla öldürmek ve göçmen kaçakçılığı yapmak suçlarından 484 yıl 6şar aydan, 613 yıl 4er aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın görülmesine bugün devam edildi. Duruşma koronavirüs önlemleri kapsamında Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden görüldü. Duruşmada tutuklu sanıklar Cahit Uzun, İshak Ulubay, Hüseyin Akar ve Hüseyin Karakoçun avukatları müvekkillerinin koronavirüs nedeniyle ağır risk altında bulunduklarını söyleyerek, tahliyelerini talep etti.

Mahkeme heyeti, bilirkişi raporunun beklenmesine ve tutuklu hallerinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap