SON DAKİKA

Haber > Gündem > Barış Yarkadaş'tan flaş iddia: AK Parti ve MHP askere güvenmiyor

Barış Yarkadaş'tan flaş iddia: AK Parti ve MHP askere güvenmiyor

03 Ağustos 2021 Salı - 19:45

Barış Yarkadaş, AK Parti ve MHP'nin askere güvenmediğini iddia etti.

Türkiye bir haftadır orman yangınları ile mücadele ediyor. Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, orman yangınlarında AKP ve MHP'nin askere güvenmediğini iddia etti.

"Sahi; size de garip gelmiyor mu?" diye soran Yarkadaş, "Kardeş Azerbaycan’dan ormanlarımızda çıkan yangınları söndürmek için 53 araç ve 220 asker geliyor; Türk askeri ise ortada yok!" ifadelerini kullandı.

Bu tabloda kabahatin Türk askerinde olmadığını belirten Yarkataş, "Askerimiz, gerek deprem, gerek sel, gerekse diğer doğal afetlerde, kimin ihtiyacı varsa, hiçbir tehlikeye bakmadan bugüne kadar hep milletinin yardımına koştu. Ancak ne yazık ki; AKP ve MHP iktidarı, Türk milletinin belki de en çok ihtiyaç duyduğu dönemde, askeri kışladan çıkarmıyor" tespitinde bulundu.

Barış Yarkadaş bu durumun sebebi olarak ise, AKP ve MHP'nin askere güvenmemesini gösterdi ve ekledi:

"Çünkü; her iki parti de askere güvenmiyor, askerin sahaya inerek yangın söndürme çalışması yapmasının, TSK’ya kazandıracağı ek prestijden çekiniyor. Tabii bir de sürekli ‘darbe paranoyası’ yaşadığı için, askerimizi hareketsiz kılıyor. İşte bu yüzden, kardeş Azerbaycan’dan 220 asker yangın söndürmek için gelirken, Türk askeri yanan ormanları çaresizce izliyor.

Oysa ki; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin geçmişten bugüne taşıdığı kurumsallaşmış bir yangın söndürme yeteneği ve yangına organize müdahale gücü var. Üstelik, hem Jandarma, hem Kara hem de Deniz Kuvvetleri, yangın söndürmek için yeterli insan gücü ve teçhizata sahip…

Ancak, AKP iktidarı, sürekli bir ‘’darbe paranoyası’’ ile yaşıyor ve askerin hiçbir şekilde sahaya inmesini istemiyor. “Asker sahaya inerse, kışlaya dönmez’’ korkusu, binlerce Mehmetçiğin yangın söndürme çalışmalarına katılmasına engel oluyor. MHP de aynı zihniyete sahip olduğundan, ormanların yanarak yok olmasını izliyor. MHP’li tek bir yetkili bile, AKP’nin yanan ormanlar karşısındaki kayıtsızlığı karşısında feryat etmiyor.

Peki ‘’yeşil vatan’’ yanarken, nerede kaldı sizin milliyetçiliğiniz? Canınız hiç mi acımıyor?

Söyleyin; yıllarca ‘’çakıl taşı bile vermeyiz’’ edebiyatı yapıp ormanların cayır cayır yanmasını izlemek midir milliyetçilik!

Siz askere güvenmiyorsunuz diye; bu ülkenin ormanı, ağacı, kuşu, börtü böceği yanıyor!"

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Cengiz
1 ay önce
Yarkadaş sen kime güveniyorsun gazetecilik değil hainlik yapıyorsun
biz de onlara
1 ay önce
kim kime güveniyor ki bu devirde!
Doğru söz
1 ay önce
AKP yi bilmesek saf bir beyin aynı neticeyi çıkarır. Maamafi AKP rantcı. Her devlet malına haramiler gibi çöküyor pislikler. Ve ; 1- Bu kadar yangına rağmen hiçbir ülkeden yardım istenmedi. 2- THK pasifize edildi 3- Askerden yardım alınmadı. 4- orman vasfıni yitiren arazilerin haggariyalara dağıtımı için meclisten yasa çıkarıldı. Eeeee benim zırcahil ahalim daha ne veri istiyor. Yangınlar AKP tezgâhı.
Galanimadan Osman
1 ay önce
45 yıldır dağda tetörist peşinde koşan asker & polis, itfaiyeden yardim istedi mi ? Memleketin başına gelen her felakette " acaba ? " diyen düşmanın uşakları iyi dinleyin.... Bu devlet yanginla, selle, börtü böcekle yikilmaz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap