SON DAKİKA

Haber > Gündem > AKP'nin şoför atamaları olay oldu

AKP'nin şoför atamaları olay oldu

19 Mayıs 2022 Perşembe - 20:18

AKP döneminde yapılan atamalarda liyakata dayalı atamalar tartışılırken bunun en son örneği Milli Eğitim Bakanlığı'nda yaşandı. Bakan Mahmut Özer, şoförünü özel kaleme atadı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ÖSYM’den Millî Eğitim Bakanlığı'na getirdiği makam şoförünü Bakan Özel Kalem Müdürlüğü kadrosuna atayarak istisnai kadrodan memur yaptı. Bu atamaya birçok kesimden tepki gösterildi. 
AKP döneminde şoförlerine değişik görevler veren ilk kişi Mahmut Özer Değil. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da belli bir zaman şoförlüğünü yapan Ahmet Hamdi Çamlı'yı milletvekili yapmıştı. 

ŞOFÖRLER MÜDÜR OLDU

Şoförlerine yüksek memuriyetler verilmesi alt düzeyde daha da yaygın olarak yapılıyor. 
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, uzun yıllardan beri makam şoförlüğünü yapan kişiyi, önce yüksekokula sekreter olarak atadı, bir mesai günü sonrası da şube müdürü yaptı.
Başka bir olay da Tunceli Munzur Üniversitesi'nde yaşandı. Rektör Ubeyde İpek, 10 yıl şoförlüğünü yapan Yunus Başarır’ı fakülte sekreteri olarak atadı.
Bir başka olayda Sağlık Bakanlığı'nda yaşandı. Samsun Sağlık İl Müdürü Ali Oruç, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde şoför kadrosunda çalışan Hasan Vural’ı, aynı hastaneye müdür yardımcı olarak atadı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap