SON DAKİKA

Haber > Gündem > AK Parti Sözcüsü Çelik: KKTC demokrasisinin gücünü tüm dünya gördü

AK Parti Sözcüsü Çelik: KKTC demokrasisinin gücünü tüm dünya gördü

19 October 2020 Monday - 11:06

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kıbrıs Türkleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) egemenlik hakları, Kıbrıs davası ve Doğu Akdeniz'deki hak ve menfaatlerin korumasına dair gayreti, vizyonu ve liderliğiyle öne çıkan Sayın Ersin Tatar'ı KKTC Cumhurbaşkanlığı'na seçerek tüm dünyaya açık bir mesaj vermiştir. KKTC demokrasisinin gücünü tüm dünya görmüştür." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, , Twitter hesabından yaptığı açıklama ile KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'ı tebrik etti.
 
AK Parti'li Çelik, hak ve adalet mücadelesini büyük bir özgüven ile yürüten Kıbrıs Türklerinin KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde büyük bir demokratik olgunluk gösterdiğini belirterek, "KKTC demokrasisinin gücünü tüm dünya görmüştür. Kıbrıs Türkleri, KKTC’nin egemenlik hakları, Kıbrıs davası ve Doğu Akdeniz’deki hak ve menfaatlerin korumasına dair gayreti, vizyonu ve liderliğiyle öne çıkan Sayın Ersin Tatar'ı KKTC Cumhurbaşkanlığı’na seçerek tüm dünyaya açık bir mesaj vermiştir" dedi.
 
'MÜCADELEYİ EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE SÜRDÜRECEKTİR'
 
"Kıbrıs Türkü’nün ortaya koyduğu bu kararlı ve kıymetli tavır, önümüzdeki dönemde artarak sürecek olan Türkiye-KKTC işbirliğine de büyük bir motivasyon ve ivme kazandırmıştır" diyen Çelik, şunları kaydetti:
 
"Türkiye her zaman ve her koşulda KKTC’nin yanında olacaktır. Bu seçimlerin kazananı, tüm Kıbrıs Türkleri olmuştur. Kıbrıs Türkü’nün davası ve Doğu Akdeniz’de hak ve menfaatlerimizin korunması siyaseti kazanmıştır. KKTC, güçlü bir demokrasi ve bölge barışı için kilit bir aktör olduğunu göstermiştir. Türkiye, KKTC’nin egemenlik haklarının korunması, kalkınması ve Doğu Akdeniz’deki hak ve menfaatlerinin korunması noktasındaki mücadeleyi en güçlü şekilde sürdürecektir. Cumhurbaşkanımızın Kıbrıs Türk davasına verdiği destek kararlı ve güçlü bir destektir. Onurlu ve saygın KKTC Cumhurbaşkanlığı görevine seçilen Sayın Ersin Tatar'ı bir kez daha tebrik ediyor; KKTC ve Kıbrıs davamız için hayırlı olmasını diliyoruz."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

gençtürk
1 ay önce
Kardeş KKTC,AZERBAYCAN,PAKİSTAN,BOSNAHERSEK Birleşerek savunma paktı kurmak...Batı Dünyası Ve BM ler hak,hukuk ve insanlıktan uzak yaşıyor. Birleşmek için gayret edelim...Bölgemiz silah deposu oldu. Adalar,Suriye ve Kıbrıs Rum kesimi tırlarla dolu silah depoları tünelleri.... Kardeşliğimizi,savunma gücü ile kaynak etmeliyiz...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap