SON DAKİKA

Haber > ''80 vekil AK Parti'den ayrılacak'' iddiası!

''80 vekil AK Parti'den ayrılacak'' iddiası!

25 Haziran 2019 Salı - 12:40

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasının ardından Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partiye AK Parti'den 80 milletvekilinin katılacağı iddia edildi.

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun seçimi rekor farkla kazanmasının ardından Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı ifade edilen iki yeni partiye AKP'den 80 civarında vekilin katılacağı iddia edildi.

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan bugün yayımlanan "AKP'li muhaliflerin sabrı taştı... " başlıklı yazısında İstanbul seçimini İmamoğlu'nun kazanmasının ardından Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu iki ayrı partiye toplam 80 civarında AKP'li vekilin geçeceğini yazdı.

İşte Takan'ın yazısının ilgili bölümü:

AKP iç muhalefetinde son durum ne?.. AKP'de milletvekilliği de yapan ve Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Selçuk Özdağ, vakit kaybetmeden İstanbul seçimlerinde ağır yenilgi alan AKP'yi eleştirdi. Özdağ, "Bu seçimin sonuçları İstanbul ile sınırlı kalmayacaktır. Başka siyasi yansımaları da olacaktır" dedi. Özdağ, seçim sonuçlarına göre İstanbul'dan sonra AKP'nin düşüşünün diğer illerde de devam edeceğini belirterek, Ahmet Davutoğlu'nun sloganı olan "ya yeni hal, ya yeni hal" sözlerini kullandı. Özdağ'ın sosyal medyada yaptığı paylaşımlar, "Davutoğlu'nun kararlılığının teyidi" olarak yorumlandı. Ali Babacan'ın Ankara'da geçen Cumartesi günü katıldığı bir düğünde, "Önümüzdeki hafta yoğun istişarelere başlayacağız" değerlendirmesi AKP kulislerinde yeni yorumlara yol açtı. İddialar şöyle; "Ahmet Davutoğlu parti kurarsa en az 30-35, Ali Babacan parti kurarsa 40-45 civarında milletvekili AKP'den kopar". Babacancılar, "Eğer Ali bey bir parti kurmazsa, hepimiz Davutoğlu'nun peşine gideriz diyorlar. Anlayacağınız, 23 Haziran'ın ardından 80 civarında milletvekilinin AKP ile yolları ayırabileceği konuşuluyor...

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

duranali
28 gün önce
Ne güzel ste AK Parti deki yapilmasi gerekeni reisin yapmasini beklemeden kendileri yapacak AK PARTI de temizlenmis olacak
InALI
28 gün önce
Kalanlarla koyun güdersiniz :)))
Serdar
28 gün önce
yeniçağ gazetesi ne ki yazarının üfürdüğünü kim iplesin... :) pkk'ya payanda olan partilerine baksın onlar...
yanlış
28 gün önce
Din gibi temiz bir duyguyu siyaset gibi kirli oyunlara alet edip oy çalmaya çalışacak yüzler , sizin oyununuza kimse gelmez artık ?
Müslüm ÇAKAR
28 gün önce
CHP başta olmak üzere muhalif partiler ile diş ülkeler (ABD-Fransız-İngiliz-Almanya-Yuman) basın ve yayın organları Abdullah Gül üzerinden siyaset yapmasınlar. Emellerine alet etmesinler. Zehir/salyalarını kurmasınlar. Abdullah gül de ortaya çıkarak açık ve net ifadeler ile partisine karşı yürütülen kampanya içerisinde olmadığını, partisinin yanında olduğunu açıklasınlar…AK Partiyi böl/parçala proje ve programlarda adının geçmesine müsaade etmesin. Kendimize gelelim, çevremizde olan biten olaylar savaşlar terör olaylarında ibret ve ders alalım.
AnlamiYORUM
28 gün önce
Neyin kafasini yaşiyorsun sen? Adam parti kuruyor alooo
Serdar
28 gün önce
Aç tavuk kendisini darı ambarında görür. Davutoğluna oy değil günahımızı da vermeyiz. Suriye bataklığına bizi sokan davutoğludur.
SENCE
28 gün önce
Tayipe sormadan ülkede bişe oluyormuydu son 20 yıl?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap