SON DAKİKA

Foto Galeri > Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

24 Temmuz 2022 Pazar - 14:39

Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

1 / 9 Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

2 / 9 Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

3 / 9 Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

Rizeli Ali Coşkun ise Kaçkar Dağları'nın eteklerinde kamp yaptıklarını söyledi.Verçenik Dağı'nın çevresinde Kapılı Göllere çıkarken zaman zaman değişik hava şartlarıyla karşılaştıklarını dile getiren Coşkun, "Güzel bir aksiyon yaşadık. Günübirlik de olsa herkese buraları gelip görmelerini tavsiye ediyorum. Doğa harikası yerler." ifadelerini kullandı.

4 / 9 Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

Şeker, Kaçkarlar'ın dünyanın doğa harikası yerlerinden olduğunu vurgulayarak, "Doğayı korumamız gerekiyor. Mutlaka arkadaşlara buraya gelmelerini tavsiye ederim ama geldiklerinde doğayı temiz bıraksınlar. Çöplerini geri götürsünler. Buraları korumamamız lazım." diye konuştu.

5 / 9 Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

Kocaeli'den bölgeye tatil için gelen Hakkı Şeker, AA muhabirine, stres atmak için zaman zaman dağlara gezmeye geldiğini söyledi.Doğa ile baş başa olmak için yayla ve dağlara çıktığını anlatan Şeker, "Doğaya olan aşkımız 1990 yılından beri devam ediyor. Kaçkarlar'daki birçok dağ, yayla ve göle çıktık." dedi.

6 / 9 Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

Doğal güzellikleri ile dikkati çeken Verçenik Dağı'nın çevresinde irili ufaklı çok sayıda göl bulunuyor. Doğada vakit geçirmek isteyen ziyaretçiler, özellikle günübirlik yürüyüş ve kamp yaparak bu bölgede eşsiz güzellikteki manzaranın tadını çıkarıyor.

7 / 9 Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

Doğa tutkunları, Çamlıhemşin ilçesine bağlı Verçenik Yaylası ve çevresindeki göllerin eşsiz manzarasında yürüyüş yapma imkanı buluyor.

8 / 9 Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

Doğu Karadeniz'de sahile paralel uzanan, büyük bölümü Rize'nin Çamlıhemşin, diğer kısmı ise Artvin'in Yusufeli ilçesi sınırlarında yer alan Kaçkar Dağları Milli Parkı, yerli ve yabancı misafirlerin yaz aylarındaki tercihleri arasında geliyor.

9 / 9 Kaçkarlar manzarasıyla doğaseverleri kendine çekiyor

Türkiye'nin 3 bin 937 metreyle en yüksek dağları arasında yer alan Kaçkarlar'da bulunan yaylalar ve göller, güzel hava ve doğanın tadını çıkarmak isteyen doğaseverleri ağırlıyor.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap