SON DAKİKA

Foto Galeri > Eksi 20 derecede buz tutan şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

Eksi 20 derecede buz tutan şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

23 Ocak 2022 Pazar - 11:48

Hava sıcaklığının eksi 20 dereceye düştüğü Bayburt’ta tamamen buz tutan Sırakayalar Şelalesi, manzarasıyla adeta kartpostallık görüntü oluşturdu.

1 / 7 Eksi 20 derecede buz tutan şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

Eksi 20 derecede buz tutan şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

2 / 7 Eksi 20 derecede buz tutan şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

Hava sıcaklığının eksi 20 dereceye düştüğü Bayburt’ta tamamen buz tutan Sırakayalar Şelalesi, manzarasıyla adeta kartpostallık görüntü oluşturdu.

3 / 7 Eksi 20 derecede buz tutan şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

Bayburt'ta, Divanyolu Dağları ile Kırklar Tepe eteklerinden doğduktan sonra Kopuz Deresi'nden yaklaşık 20 metreden dökülen Sırakayalar Şelalesi buz tuttu.

4 / 7 Eksi 20 derecede buz tutan şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

Bayburt'ta soğuk havanın etkisiyle donan Sırakayalar Şelalesi, adeta buzdan "görsel şölen" sunuyor. Divanyolu Dağları ile Kırklar Tepe eteklerinden doğduktan sonra Yaylalar köyündeki Komönü ve Başçayırlar mevkisinde toplanarak Kopuz Deresi üzerinden 20 metreden dökülen Sırakayalar Şelalesi, her mevsim ayrı güzelliğe bürüyor.

5 / 7 Eksi 20 derecede buz tutan şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgeleri arasında, tarihi İpek Yolu güzergâhındaki Bayburt'ta, doğa turizmi açısından yörenin önemli mekanları arasında yer alan şelale, kent merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

6 / 7 Eksi 20 derecede buz tutan şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

İlkbahar ve yazın doğaseverleri, buz gibi suyu ve doğal güzellikleriyle ağırlayan Sırakayalar Şelalesi, kış mevsiminde ise muhteşem görselliğiyle göz kamaştırıyor.

7 / 7 Eksi 20 derecede buz tutan şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

Yörede son günlerde etkili olan kar yağışı ve soğuk havanın da etkisiyle donan Sırakayalar Şelalesi'nde oluşan ve boyları 15 metreyi aşan buz sarkıtları, seyrine doyumsuz görüntüler sunuyor.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap