SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Özgür Demirtaş'a büyük şok! Meğer öyle bir söz yokmuş

Özgür Demirtaş'a büyük şok! Meğer öyle bir söz yokmuş

31 Mart 2022 Perşembe - 15:27

Ekonomist Özgür Demirtaş’ın 2018 yılında "Japon atasözü" diyerek yaptığı paylaşıma Japon YouTuber'dan yalanlama geldi.

Ekonomist Özgür Demirtaş’ın 2018 yılında attığı Tweet gündem oldu. Japon Youtuber Yoshi Enomoto, Demirtaş’ın ‘Japon atasözü’ olarak paylaştığı, "Pirincin içindeki siyah taştan değil; beyaz taştan korkacaksın" sözünü alıntılayarak, "Yok böyle bir Japon atasözü" dedi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Özgür Demirtaş şunları söyledi:

"Bundan yaklaşık 3-4 yıl önce bir köşe yazısında konuyla alakasız bir bölümde bir söz okumuş ve çok beğenmiştim. Anlamlı ve derin bir söz idi. Hoşuma gitti ve aynı şekilde paylaştım. Bu elbette benim kendi yazdığım bir şey değil bir köşe yazısında okuduğum bir konu idi. Sonra 4 yıl sonra Japon arkadaşımız bunun Japon Atasözü olmadığını yazmış. Doğrudur, ben Japonya'da yaşamadım. Twitin altı da Özgür Demirtaş trolleri ve 'Ooo fırsat doğdu diyenlerle dolmuş. Sanmışlar ki ben bunun bir Japon Atasözü olduğunu uydurmuşum :)

Halbuki bunu bir köşe yazısında okuduğuma yemin edebilirdim. Ama aradan da 4 yıl geçmiş nasıl hatırlamalıyım nereden okuduğumu dedim... Neyse sonra hatırladım. Bazen ekonomi yazıları yazan bir yazardı, o yüzden okumuştum! Hafızamı zorladım ve sadece onu bulmadım! Buyurun:  Ben twiti 2018'de atmışım o yüzden benden önce bunu yazan yerler önemli: Sene 2016 Köşe yazısı...

Sonuçta söz gerçekten çok anlamlı bir söz. a) Ben sadece sözü yazsam, SENİN Mİ bu söz kaynak yaz denir. b) Anonim yazsam, anonim değil denir. c) Sözü okuduğum gazete yazısını yazmışım. Bir Özgür Demirtaş linci daha kursağınızda kaldığı için özür dilerim..."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap