SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > FED faiz kararını verdi! Piyasaları sallayan açıklama!

FED faiz kararını verdi! Piyasaları sallayan açıklama!

18 Mayıs 2022 Çarşamba - 10:15

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Powell, enflasyonun düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlar görene dek faiz artırımına devam edeceklerini söyledi.

Fed 1980’lerden beri görülen en yüksek enflasyonla mücadele etmek için 2018’den bu yana ilk kez faiz artırmıştı. Mayıs toplantısında da Fed, beklentiler dahilinde politika faizini 50 baz puan artırarak yüzde 0,75-1,00 aralığına yükseltmişti.

The Wall Street Journal tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Powell, para politikasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Enflasyonu düşürecek araçlara ve kararlılığa sahip olduklarını vurgulayan Powell, “Enflasyonun net ve inandırıcı bir şekilde düştüğünü görmemiz gerekiyor ve bunu görene kadar zorlamaya devam edeceğiz” dedi.

Powell, enflasyon baskılarının azaldığına ve enflasyonun düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlar görmeleri gerektiğini belirterek, “Bunu göremezsek, o zaman daha agresif hareket etmeyi düşünmemiz gerekecek” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap